Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Wodzisławiu Śląskim

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Fot. powiatwodzislawski.pl
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Fot. powiatwodzislawski.pl

W powiecie wodzisławskim cały tydzień kampanii przewidziany jest na działania związane z promowaniem zrównoważonego transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu. Akcja trwa od 16 do 22 września każdego roku. Ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. W 2019 roku hasłem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”, a slogan brzmi „Chodź z nami!”. Powiat Wodzisławski włącza się do kampanii po raz pierwszy.

- reklama -

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu rozpoczął się od uroczystego podpisania Karty Uczestnika Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przez Starostę Wodzisławskiego Leszka Bizonia. W Galerii Karuzela natomiast na mieszkańców czekali wolontariusze wraz z przedstawicielami powiatu, którzy zachęcali do udziału w kampanii poprzez rozdawanie ulotek, a także opasek uprawniających do darmowych przejazdów komunikacją powiatową.

Czytaj więcej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here