Bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów w raciborskiej bibliotece

0
Bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów w raciborskiej bibliotece
Bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów w raciborskiej bibliotece

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają podstawy obsługi komputera, nauczą się pisać w edytorze tekstu, obsługiwać program do obróbki zdjęć, założą własną skrzynkę e-mailową, a także poznają inne udogodnienia, jakie daje Internet.

Już niedługo rozpocznie się pierwsze działanie w ramach projektu „Biblioteka bez barier” realizowanego przez raciborską bibliotekę ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Seniorzy 60+, którzy chcieliby zacząć przygodę z komputerem lub zdobyć nowe umiejętności, mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie komputerowym. Właśnie ruszyły zapisy.

- reklama -

W trakcie siedmiotygodniowego szkolenia uczestnicy poznają podstawy obsługi komputera, nauczą się pisać w edytorze tekstu, obsługiwać program do obróbki zdjęć, założą własną skrzynkę e-mailową, a także poznają inne udogodnienia, jakie daje Internet. Udział w kursie komputerowym mogą wziąć czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, którzy ukończyli 60 lat, są mieszkańcami terenu rewitalizowanego i wyrażą chęć udziału w projekcie „Biblioteka bez barier”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 października w sekretariacie biblioteki przy ul. Kasprowicza 12. Ilość miejsc jest ograniczona.

– To tylko jedna z naszych propozycji dla seniorów w ramach projektu „Biblioteka bez barier”. Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w projekcie mogą liczyć m.in. na bezpłatne warsztaty, kursy czy spotkania, w tym zajęcia jogi dla kręgosłupa, konsultacje z fizjoterapeutą i dietetykiem czy warsztaty kulinarne – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w projekcie „Biblioteka bez barier” można znaleźć na stronie biblrac.pl/pl/site/index/347-projekty/344-biblioteka-bez-barier/350-do-pobrania.html i pod numerem telefonu 32 415 37 24. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here