II spotkanie z fotografią w Ocicach [ZDJĘCIA]

II spotkanie z fotografią w Ocicach
II spotkanie z fotografią w Ocicach

Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie produktowe, które przyciągnie odbiorcę.

Jak zrobić idealne zdjęcie produktowe i zbudować tanim kosztem namiot cieniowy? W bibliotece w Ocicach odbyło się II spotkanie z fotografią. Warsztaty poprzedziła prezentacja zdjęć z Camino de Santiago.

- reklama -

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją zdjęć z drogi św. Jakuba – szlaku pielgrzymkowego z Porto do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. Szlak ten jest popularnym i jednym z najstarszych szlaków pielgrzymkowych w Europie, a od kiedy został niedawno zrekonstruowany i zmodernizowany przeżywa swój renesans. Prowadząca warsztaty Paulina Michalak – fotograf z zamiłowania, absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie, która przeszła pieszo 124 km Camino Portugues z Valency w Portugalii, podzieliła się z uczestnikami spotkania trudami, ale i urokami pielgrzymowania.

Po ciekawej prezentacji przystąpiono do części warsztatowej. Tym razem pod lupę wzięto technikę fotografii produktowej, niezwykle przydatnej w dobie wszechobecnej sprzedaży internetowej. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zrobić dobre zdjęcie produktowe, które przyciągnie odbiorcę, co z pewnością ułatwi sprzedaż. W części praktycznej miłośnicy fotografii mogli spróbować zrobić zdjęcie w namiocie cieniowym, takim, który każdy może wykonać sam w warunkach domowych i bez zbędnych kosztów. Organizatorzy planują kontynuację warsztatów w przyszłości.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here