Pijany 28-latek uciekał mercedesem przed policją

0

Do zdarzenia doszło 30 września około godziny 19:50 w Raciborzu na DW 416. Wówczas mundurowi z raciborskiej drogówki zauważyli kierującego mercedesem jadącego w stronę Raciborza, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pijany.

Natychmiast przystąpili do działania, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by zatrzymać samochód do kontroli. Jednakże kierujący samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie reagując na polecenie mundurowych. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg za kierującym, dając mu sygnały do zatrzymania się, na które on w dalszym ciągu nie reagował. Ostatecznie policjanci przerwali ucieczkę kierowcy po kilkuset metrach na wysokości miejscowości Żerdziny. Piratem drogowym okazał się być 28-letni mieszkaniec Raciborza. Tu wyjaśniła się też przyczyna jego ucieczki tj. mężczyzna był pijany. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiada prawa jazdy. O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zadecyduje sąd.

- reklama -

– Przypominamy ! Od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli stało się przestępstwem. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Do tej pory, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli było wykroczeniem, za które groziła kara grzywny do 5 tys. złotych lub aresztu do 30 dni – przypomina raciborska policja.

/KPP Racibórz publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here