Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego w Raciborzu [ZDJĘCIA]

0
Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego w Raciborzu
Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego w Raciborzu

Porusza, uczy, bawi. Dostępna i zrozumiała dla każdego, przekracza granice języka i kultury. Sztuka filmowa towarzyszy ludzkości już od ponad 120 lat.

Z okazji Światowego Dnia Dziedzictwa Audiowizualnego raciborska biblioteka zaprosiła fanów kinematografii na projekcję jednego z najwyżej cenionych tytułów klasyki filmowej.

- reklama -

Spotykamy się z nią na każdym kroku – w kinie, telewizji, na laptopie, smartfonie, w tramwaju czy pociągu. Ma wiele form i celów i z pewnością jest jedną z najważniejszych i najbardziej rozwiniętych dziedzin kultury. I choć sztuka audiowizualna to nie tylko filmy fabularne, to właśnie takie uczcili organizatorzy piątkowego spotkania w bibliotece. Zaczęło się od krótkiej prelekcji na temat historii filmu oraz roli, jaką sztuka audiowizualna odgrywa w naszym codziennym życiu. Następnie wyświetlony został film, który zapisał się wielkimi literami w historii kina światowego. Zdobywca Złotej Palmy w Cannes w 1967 roku zrobił duże wrażenie zarówno na tych, który już go widzieli, jak i na tych, którzy nie mieli jeszcze takiej okazji. Spotkanie zakończyło się chwilą rozmowy, w której każdy mógł podzielić się swoją opinią na temat produkcji.

Wszystkich fanów kinematografii raciborska biblioteka zaprasza na comiesięczne spotkania Fantastycznego Klubu Filmowego. Najbliższe odbędzie się 27 listopada o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here