Patriotycznie w ZSS, czyli 101. rocznica odzyskania niepodległości [ZDJĘCIA]

Patriotycznie w ZSS, czyli 101. rocznica odzyskania niepodległości
Patriotycznie w ZSS, czyli 101. rocznica odzyskania niepodległości

Radosnym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyły wybory „dumek”, czyli tego, z czego Polacy powinni być szczególnie dumni.

Dokładnie o 11:11 uczniowie i personel Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, i to wszystkie cztery zwrotki. Hymn zabrzmiał z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości, którą obchodzić będziemy w najbliższy poniedziałek.

- reklama -

W piątek 8 listopada odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panie Małgorzatę Klar-Dziewit i Sabinę Kaczorowską oraz pana Dariusza Chojeckiego. Radosnym obchodom (bo przecież święto to powinno być obchodzone radośnie) towarzyszyły wybory „dumek”, czyli tego, z czego Polacy powinni być szczególnie dumni. I tak uczniowie wybrali najlepszą bajkę animowaną („Miś Uszatek”), najlepszą książkę dla młodzieży („W pustyni i w puszczy”), najlepszy film („Pan Tadeusz”), najlepszą grę komputerową („Wiedźmin”), najlepszego kompozytora (Wojciech Kilar), najlepszego malarza (Wojciech Kossak), najlepszą wokalistkę (Maryla Rodowicz) czy najlepszego sportowca (Justyna Święty-Ersetic). Wybrano także najlepszą potrawę (a jakże, to wypiekana w szkole przez uczniów ZSS chałka) oraz wyłoniono zwycięzców konkursu papieskiego. Jan Paweł II w opinii uczniów to także najbardziej znany za granicą Polak. Nie zabrakło pieśni patriotycznych: uczniowie odśpiewali „Pierwszą Brygadę”, „Szarą piechotę” i „Wojenko wojenko”.

fot. ZSS Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj