Na raciborskim rynku zapanował świąteczny klimat [ZDJĘCIA]

Na raciborskim rynku zapanował świąteczny klimat
Na raciborskim rynku zapanował świąteczny klimat

Na rynku są już pierwsze kramy. Na jarmark bożonarodzeniowy z ofertą rękodzieła i lokalnych wyrobów, a także bogatą ofertą bezpłatnych atrakcji dla dzieci miasto zaprasza w dniach 5-8 grudnia.

W pierwszą niedzielę adwentu zaczęła palić się pierwsza ze świec na adwentowym wieńcu na rynku w Raciborzu. Wielka, żywa ponad 10-metrowa choinka stoi przyozdobiona w czerwone bombki. Kupcy ze Stowarzyszenia Kupiec Śląski oferują swoje wyroby, natomiast Miasto Racibórz z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym rusza 5 grudnia.

- reklama -

Tego dnia ruszy świąteczny kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych. Będzie można kupić biżuterię, ręcznie robione zabawki, ozdoby choinkowe, szkatułki, rzeźbione aniołki oraz smakowite wyroby regionalne – ciasteczka, pierniki, miody i oscypki. – Od czwartku zapraszamy także dzieciaki na karuzelę oraz do kina zimowego. W ogrzewanym namiocie sferycznym do niedzieli włącznie wyświetlać będziemy bajki dla dzieci, filmy familijne i komedie. W piątek 6 grudnia – a jakże – odwiedzi nas święty Mikołaj. Przyjedzie do nas tradycyjnie ze strażakami. Na spotkanie ze świętym zapraszamy o 17:00 na raciborski rynek – zachęca magistrat.

Tego dnia moc atrakcji dla najmłodszych szykuje także raciborska biblioteka – do południa w namiocie sferycznym organizując bajkoczytanie, a po południu warsztaty i konkursy. Na scenie wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.

W weekend 7-8 grudnia scenę na raciborskim rynku przejmą zespoły DFK, wokaliści z Raciborskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Wystąpią także zespoły: Choir van Goh, Siostry Wajs&Stonoga i Trojok Śląski. Na finał w sobotę zagra zespół Bartnicky, a w niedzielę czeka wieczór kolęd z chórem z parafii pw. św. ap. Mateusza i Macieja.

W niedzielę atrakcje dla najmłodszych zapewni Raciborskie Centrum Kultury. W namiocie sferycznym pojawi się strefa malucha. Przeprowadzone będą także konkursy plastyczne. – Tego dnia zapraszamy na wielkie gotowanie świątecznej potrawy. Pichcić będziemy od samego rana, a wydawanie trzech tysięcy porcji ciepłego, świątecznego dania rozpoczniemy o 15.00 – zapowiadają organizatorzy. Czytaj więcej: Jarmark bożonarodzeniowy na rynku w Raciborzu 5-8 grudnia.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj