Nadzwyczajne mikołajki w Zespole Szkół Specjalnych [ZDJĘCIA]

Nadzwyczajne mikołajki w Zespole Szkół Specjalnych
Nadzwyczajne mikołajki w Zespole Szkół Specjalnych

Dzieci nie mogły się doczekać, ale wreszcie nadszedł. 6 grudnia święty Mikołaj odwiedził szkołę specjalną na Ostrogu, i to dwa razy. Najpierw do południa podczas zabawy mikołajkowej bawili się uczniowie szkoły, zaś po południu prezenty trafiły do dzieci biorących udział we wczesnym wspomaganiu rozwoju oraz WOKRO.

Na ten dzień dzieci w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu czekały przynajmniej od kilku dni, jeśli nie tygodni. Byli i tacy, którzy listy do świętego z życzeniami, co chcieliby dostać w prezencie, zaczęli pisać jeszcze na początku listopada. Wreszcie nadszedł piątek 6 grudnia, czyli Mikołaj. A skoro tak długo kazał na siebie czekać, to i oprawa jego wizyty musiała być nadzwyczajna. I była! – Uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi nauczycielkami i paniami pomagającymi przygotowali piękne występy i zadbali o wystrój sali gimnastycznej, gdzie odbyła się cała impreza. W zamian Mikołaj i jego świta przynieśli ogromny wzór prezentów. Atrakcji było mnóstwo. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się wolontariuszom – młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu i MOW-u z Kuźni Raciborskiej oraz ich opiekunom – podkreśla ZSS.

- reklama -

– Po południu, gdy ostatni uczniowie opuścili już mury szkoły (no, może nie wszyscy, niektórzy zostali w szkole na noc w ramach realizowanego projektu, ale to temat na osobną historię, którą z pewnością kiedyś wam opowiemy), pojawili się szczególni goście. Maluchy – wraz z rodzicami i opiekunami – biorące udział w zajęciach z Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz WOKRO – relacjonuje placówka. Wczesne wspomaganie to forma pomocy dzieciom i ich rodzinom obejmująca kompleksowe, wielospecjalistyczne oddziaływania mające na celu pobudzanie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka, które nie ukończyło jeszcze siódmego roku życia. WOKRO zaś, „Wiodący Ośrodek Koordynacyjno–Rehabilitacyjno–Opiekuńczy”, bo tak tłumaczy się ten tajemniczy skrót, to nic innego jak część kompleksowego wsparcia rodzin pn. „Za życiem”. Ośrodek ten działa przy ZSS blisko 2 lata, a jego najważniejszym zadaniem jest organizacja zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością. Ponadto rodzicom maluchów ze wskazanymi problemami udzielana jest fachowa informacja o problemach rozwojowych ich pociech oraz rodzaj zalecanej pomocy. Dzieci, często w towarzystwie starszego i młodszego rodzeństwa, doskonale się bawiły, nie zważając nawet na dość stremowanego świętego Mikołaja. Również i tutaj należą się podziękowania wolontariuszom. Tym razem była to fantastyczna ekipa z SP18 – Mikołaj dziękuje za fachowe wsparcie.

fot. ZSS Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here