XV Forum Osób Niepełnosprawnych na raciborskim zamku [ZDJĘCIA]

Temat tegorocznej edycji brzmiał „Smog – współczesne wyzwanie”.

14 grudnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się XV Forum Osób Niepełnosprawnych. Forum cyklicznie organizowane jest z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, które przypada na 3 grudnia. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne oraz spróbować znaleźć rozwiązania, które służyły by do pełnej integracji społecznej. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Smog – współczesne wyzwanie”.

- reklama -

Gości przywitał Jerzy Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”, które było organizatorem wydarzenia. Katarzyna Wiśniewska przedstawiła prezentację na temat smogu, natomiast lek. med. Bartosz Pytlarz omówił zagrożenia zdrowotne, jakie niesie ze sobą smog. Patryk Białas – aktywista antysmogowy ze Stowarzyszenia BoMiasto Katowice – mówił, jakie zagrożenia globalne niesie smog i jakie są światowe tendencje w walce ze smogiem.

Przyznano również „Laur życzliwości”. Nagrodę otrzymała Irena Białuska za stałą życzliwość, opiekę i pomoc osobom niepełnosprawnym. Nagrodę wręczył Marek Kurpis, ubiegłoroczny laureat.

Współorganizatorami byli Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu oraz Polski Związek Głuchych – koło w Raciborzu, a także Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Miasto Racibórz. Na wydarzeniu zabrakło jednak władz miasta, byli bardzo nieliczni radni.

fot. Iwona Kwapisz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj