Uczniowie z Kuźni Raciborskiej rozwijali kreatywność i sztukę krytycznego myślenia [ZDJĘCIA]

Kuźnia Raciborska
Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej w projekcie Politechniki Śląskiej

Najlepsi uczniowie szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej z klas VI-VIII biorą udział w projekcie realizowanym przez Politechnikę Śląską  pn. „Kompleksowe wsparcie społeczności lokalnych i instytucji samorządowych w ramach trzeciej misji uczelni”.

Projekt w całości prowadzony jest przez wykładowców zabrzańskiej uczelni, pod kierownictwem Prof. PŚ dr hab. Aleksandry Kuzior, prodziekana ds. Studenckich i Kierownika Katedry Stosowanych Nauk Społecznych. W trakcie zajęć uczniowie uczą się podstaw myślenia koncepcyjnego, transformacyjnego i innowacyjnego, przekonują się jak wielka rolę odgrywa kreatywność w rozwoju mechatroniki, w wykorzystaniu czasu wolnego i w pracy. Wykładowcy prowadzą także zajęcia warsztatowe dotyczące selektywnego i krytycznego korzystania z zasobów edukacyjnych, asertywności i sztuki argumentacji oraz empatii. 40-godzinne zajęcia na Politechnice Śląskiej w Zabrzu, które odbywają się w soboty zostaną zwieńczone dwudniowym wyjazdem edukacyjnym do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Wyjazd ma na celu rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych poprzez m.in. zajęcia w pracowniach eksperymentalnych, astronomicznych, czy też udział w warsztatach matematycznych.

- reklama -

– Dla młodych ludzi z małych miejscowości projekt ten jest ogromną szansą na wyrównanie szans edukacyjnych, przełamanie ewentualnych kompleksów i udowodnienie sobie samemu, że dla chcącego nie ma nic trudnego. Jestem przekonana, że uczniowie naszej szkoły biorący udział w tym projekcie zostaną zainspirowani do twórczego myślenia, kreatywnego i analitycznego podejścia do problemów. Będą współpracowali ze sobą w poszukiwaniu rozwiązań różnych problemów, umiejętnie wykorzystają swoje zainteresowania i pasje – mówi koordynator szkolny Sabina Chroboczek-Wierzchowska.

/SP w Kuźni Raciborskiej publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj