Raciborska Inicjatywa Lokalna. Trwa nabór wniosków

0
Urząd Miasta Racibórz
Urząd Miasta Racibórz. Fot. UM Racibórz

Celem inicjatywy lokalnej jest aktywizacja i integracja społeczności lokalnej w rozwiązywaniu konkretnych problemów zidentyfikowanych przez mieszkańców Miasta Racibórz.

Inicjatywa Lokalna, podobnie jak Budżet Obywatelski, to narzędzie w rękach mieszkańców, które umożliwia mieszkańcom wzięcie odpowiedzialności za miejskie środki i realizację pomysłów na miasto i na otoczenie wokół siebie. – Mamy dla was bardzo dobre wiadomości. Z nowym rokiem ruszył nabór wniosków do inicjatywy lokalnej. Potrwa jeszcze do 30 stycznia, więc jest trochę czasu, ale warto się spieszyć – informuje Urząd Miasta Racibórz.

- reklama -

Studnia głębinowa na boisku LKS w Markowicach zapewniająca odpowiednie nawodnienie boiska oraz umożliwiająca dzieciom i młodzieży rozgrywanie meczów również w suchym okresie roku, projekt w Przedszkolu nr 11 pn. „Szczęśliwe dzieciaki w radosnym przedszkolu”, który poprawił bazę rekreacyjną placówki, a także bezpieczeństwo przedszkolaków, zawody w formule cross games, w których udział wzięło 80 uczestników, „Programowanie – moja przyszłość” i wykonanie podłoża z kostki brukowej pod siedziska dla kibiców na boisku w Markowicach – to zrealizowane w ubiegłym roku pomysły mieszkańców w ramach tzw. „inicjatywy lokalnej”.

– Macie swoje pomysły? Śmiało! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, dokumentami oraz do składania wniosków – zaprasza magistrat. Szczegóły na raciborz.pl/dla_mieszkancow/Inicjatywa_lokalna.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here