ESIM: Raciborzanie zgłosili 300 spraw do magistratu w minionym roku

0
ESIM jak zgłosić sprawę do urzędu
ESIM jak zgłosić sprawę do urzędu

Mieszkańcy Raciborza chcąc zgłosić sprawę do raciborskiego magistratu korzystają obecnie z Elektronicznego Systemu Informacji Miejskiej (ESIM). Takich zgłoszeń w ubiegłym roku było 297.

Radny Jarosław Łęski interpelował ostatnio o poprawę komunikacji z magistratem i zwiększenie zaangażowania mieszkańców w sprawy miasta poprzez usprawnienie rozwiązywania codziennych problemów. Jego zdaniem pomóc ma portal naprawmyto.pl.

- reklama -

– Projekt umożliwia przyjazną, dwustronną komunikację między mieszkańcami i magistratem, również przy pomocy aplikacji mobilnej, w zakresie wielu miejskich problemów. Eliminuje to pośrednika, którym jest radny, co bezpośrednia przekłada się na czas, w jakim informacja przekazana będzie do urzędu. Jednocześnie jest możliwość śledzenia wszystkich zgłoszonych problemów i monitorowania terminu i sposobu rozwiązania sprawy – wyjaśniał radny. O sprawie pisaliśmy tutaj: Radny Łęski ma pomysł na poprawę komunikacji mieszkańców z magistratem

Prezydent Dariusz Polowy w odpowiedzi przypomniał, że od 2010 roku w Urzędzie Miasta działa Elektroniczny System Informacji Miejskiej, który jest udostępniany na stronie miasta. – Korzystanie z ESIM nie wymaga rejestracji, a system jest dostępny również poprzez aplikację mobilną. Przez to narzędzie w 2019 r. mieszkańcy Raciborza zgłosili do raciborskiego urzędu 297 spraw – wyjaśnił prezydent. Zwrócił też uwagę na to, że korzystanie z zewnętrznej aplikacji wiąże się z dodatkowymi kosztami. Teraz magistrat ma sprawdzić, jak narzędzie sprawdza się w innych miasta, a później podjąć decyzję w tej sprawie.

Przypomnijmy: w systemie ESIM funkcjonuje moduł zgłoszeń publicznych, z którego mieszkaniec może korzystać w przypadku zauważenia wymagającego interwencji zjawiska na terenie miasta w następujących kategoriach: drogi i chodniki, wodociągi i kanalizacja, zieleń, dzikie wysypiska, odpady, oświetlenie, straż miejska, uwagi mieszkańców i inne. Zgłoszenie następuje poprzez wprowadzenie do systemu opisu wraz ze wskazaniem lokalizacji. Informacja po akceptacji administratora systemu trafia bezpośrednio do służb odpowiadających na zgłoszenie. Zgłoszeń można dokonywać poprzez stronę www.esim.raciborz.pl lub aplikacje mobilne.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here