Interwencje raciborskiej straży miejskiej

0
Straż Miejska w Raciborzu
Straż Miejska w Raciborzu. Fot. UM Racibórz

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Raciborzu na bieżąco patrolują ulice miasta. Oto kolejna porcja przypadków, z jakimi strażnicy mają do czynienia na co dzień.

1. Niszczenie muszli koncertowej w Parku Roth.
Operator monitoringu miejskiego zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy ostrym narzędziem uszkadzali drewniany podest muszli koncertowej w Parku Roth. Wysłany na miejsce partol SM potwierdził uszkodzenia oraz ujął sprawców. W czasie ich legitymowania okazało się, że obaj są osobami nieletnimi. Dlatego dalsze postępowanie z tymi osobami zostało przekazane policji.

- reklama -

2. Nielegalny demontaż pojazdu.
Na jednym z raciborskich podwórzy strażnicy miejscy ujawnili nielegalny demontaż pojazdu – co jest niezgodne z Ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Właściciel pojazdu został poinformowany o obowiązujących przepisach i tym, że pojazd wycofany z użytku powinien trafić do przedsiębiorstwa zajmującego się demontażem. Niestety osoba nie zastosowała się do zaleceń strażników. W związku z tym na podstawie wskazanej ustawy sprawę przekazano Wojewódzkiemu Inspektoratu Ochrony Środowiska. Z informacji przekazanych przez WIOŚ wynika, że ów demontaż polegał na usuwaniu z pojazdu niebezpiecznych płynów, wymontowywaniu wyposażenia i części nadających się do ponownego użytku. Niestety osoba podejrzana unikała i utrudniała przeprowadzenie kontroli przez inspektorów. W związku z tym nałożono na nią bardzo wysoką karę pieniężną.

3. Zabezpieczenie miejsca kolizji.
Funkcjonariusze SM wracając z Izby Wytrzeźwień w Bytomiu byli świadkami kolizji drogowej. Strażnicy niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili dane jego uczestników. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu raciborscy strażnicy przekazali sprawę.

4. Mandaty za spalanie śmieci i odpadów zielonych.
W miesiącu styczniu strażnicy miejscy ujawnili cztery przypadki spalania odpadów. Dwa przypadki (w dzielnicach Studzienna i Ostróg) dotyczyły spalania w piecu odpadów zielonych i stolarki meblowej. W jednym przypadku nałożono mandat karny, a drugim pouczenie. Kolejne dwa przypadki dotyczyły spalania odpadów zielonych w ogniskach (na terenie Nowych Zagród oraz Markowic). W obu przypadkach nałożono mandaty karne.
Odpadów zielonych nie wolno spalać. Należy je kompostować we własnym zakresie lub przekazać do miejskiej kompostowni przy ul. Rybnickiej 125.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here