Pożyczki dla zadłużonych. Co powinno się o nich wiedzieć?

0
Pożyczki dla zadłużonych. Co powinno się o nich wiedzieć?
Pożyczki dla zadłużonych. Co powinno się o nich wiedzieć?

Zadłużenie najczęściej jest wynikiem splotu niekorzystnych dla dłużnika zdarzeń. Utrata pracy czy choroba bliskiej osoby – to sytuacje, które mogą skutecznie przekreślić dotychczas skrupulatnie planowany domowy budżet. Czy ratunkiem może być pożyczka dla zadłużonych? Sprawdzamy, jak działają te produkty.

Ile osób ma problem ze spłatą zobowiązań?

To, jak Polacy regulują swoje zobowiązania, systematycznie monitorują wywiadownie gospodarcze, np. BIK. Informacje do tego biura przekazują m.in. banki, firmy pożyczkowe i dostawcy mediów. Z raportu InfoDług przygotowanego właśnie przez BIK i Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że w listopadzie 2019 r. w Polsce z terminowym regulowaniem zobowiązań problem miało prawie 2,83 mln osób. Łącznie zalegali oni ze spłatą 78,7 mld zł.

- reklama -

Z myślą o osobach, które mają problemy finansowe, firmy pożyczkowe przygotowały pożyczki dla zadłużonych. Czy może z nich skorzystać każdy? Gdzie szukać propozycji i na co zwrócić szczególną uwagę przed zaciągnięciem tej pożyczki?

Kto pożycza osobom zadłużonym?

Rosnąca liczba osób mających problemy ze spłatą zobowiązań powoduje, że również oferta firm pożyczkowych systematycznie się rozrasta. Pożyczki dla bardzo zadłużonych na kredyt-dla-zadłużonych.pl dostępne są w kwocie do 25 000 zł na okres do 360 dni. Pierwszym krokiem do tego, by otrzymać wsparcie finansowe, jest wypełnienie wniosku zamieszczonego na podanej stronie internetowej.

To właśnie firmy pożyczkowe oraz prywatni inwestorzy jako jedyni na rynku są skłonni pożyczyć środki osobom zadłużonym. Na banki nałożona jest bardzo sztywna procedura – przed pożyczeniem pieniędzy muszą one skrupulatnie zweryfikować sytuację finansową klienta. Jeżeli jego nazwisko pojawia się choćby we wspomnianej bazie BIK w kontekście dłużnika, wniosek musi zostać odrzucony. Z kolei firmy pożyczkowe i prywatni inwestorzy są w tym względzie bardziej elastyczni.

Mimo że firmy pożyczkowe współpracują z wywiadowniami gospodarczymi, to najczęściej nie z wszystkimi, ale tylko wybranymi. Jeżeli klient wie, w jakiej bazie zostało ujawnione jego zadłużenie, może wybrać ofertę firmy, która z tą bazą nie współpracuje. W ten sposób zwiększa on swoje szanse na otrzymanie pożyczki.

Pożyczka dla zadłużonych – wymogi

Negatywne wpisy w wywiadowniach gospodarczych nie są przeszkodą w uzyskaniu pożyczki dla zadłużonych. Osoba, która ma opóźnienia w spłacie kredytu czy rachunków, musi jednak spełnić kilka warunków, a przede wszystkim uzyskiwać dochody. Z oczywistych względów ani firma pożyczkowa, ani prywatny inwestor nie pożyczą pieniędzy osobom bezrobotnym, które w ciągu miesiąca nie mają żadnych dochodów.

Niektórzy pożyczkodawcy mogą wymagać od klienta zabezpieczenia w postaci gwaranta. Najczęściej to klient wskazuje gwaranta, przy czym osoba ta musi spełnić kilka warunków: być pełnoletnia oraz posiadać zdolność i wiarygodność kredytową. Dodatkowe zabezpieczenie najczęściej jest wymagane od tych osób, które chcą pożyczyć kilkanaście tysięcy złotych.

Inną opcją jest pożyczka pod zastaw nieruchomości (np. mieszkania) lub ruchomości (np. samochodu). Dzięki zabezpieczeniu, które w ten sposób zdobywa pożyczkodawca, pożyczka może być tańsza lub jej spłata rozłożona na dłuższy okres, zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Jak starać się o pożyczkę dla zadłużonych?

Dzięki silnej współpracy firm pożyczkowych z dostawcami oprogramowania, dziś o pożyczkę dla zadłużonych można wystąpić w dowolnym momencie, bez konieczności wychodzenia z domu. Osoby zadłużone muszą jedynie wypełnić formularz zamieszczony na podanej wyżej stronie internetowej. Formalności zajmują jedynie kilka minut, a wypłata środków odbywa się niezwłocznie po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej.

Ubiegając się o pożyczkę dla zadłużonych, warto dobrze przemyśleć termin jej spłaty. Oddając pieniądze w terminie, można liczyć na pozytywny wpis w biurze informacji kredytowej, a także na to, że w przyszłości o pożyczkę będzie jeszcze łatwiej – firmy pożyczkowe cenią sobie stałych klientów.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here