Petycja do prezydenta Polowego: Działka na Ogrodowej, plac Długosza i nadmierny ruch pojazdów

1
parking plac dlugosza raciborz
Plac Długosza w Raciborzu

– To nie prowadzi do rozwoju miasta, a jego coraz większej degradacji, ilość mieszkańców to nie wszystko – uważają autorzy petycji i podpisani pod nią raciborzanie.

Mieszkańcy Raciborza wystosowali do prezydenta Dariusza Polowego i radnych Rady Miasta Racibórz petycję „w sprawie polityki i sposobu rządzenia miastem, w tym m.in. prośba w sprawie działki przy ul. Ogrodowej 30 po byłym przedszkolu w Raciborzu oraz placu Długosza, ul. Wierzyńskiego i ul. Bema”.

- reklama -

– Prosimy zrozumieć, że im miasto ciaśniej zabudowane, im mniej w nim drzew, krzewów, skwerów, zielonych cichych spacerowych uliczek, przestrzeni dla mieszkańców, parków, a im więcej samochodów, budynków, ścisku zagęszczenia, hałasu, spalin i smogu, tym gorzej się w nim żyje, gorsza jakość życia mieszkańców, a mieszkańcy stają się nieszczęśliwi i kto może ucieka z takiego miasta, bo pieniądze i mieszkania to nie wszystko, aby ludzie byli szczęśliwi – twierdzą autorzy petycji.

– Apelujemy w tym miejscu do Eko-Okien i każdej innej potencjalnej firmy, aby dla dobra mieszkańców Raciborza wycofały się z planów kupna Placu Długosza i ogrodu przy ul. Ogrodowej 30 po byłym przedszkolu. Nie chcemy tu żadnych nowych budynków, nie chcemy deweloperów, nie chcemy żadnej zabudowy. Chcemy, aby ten plac na zawsze pozostał w rękach miasta, a ogród na ul. Ogrodowej aby przejęło miasto pod ogólnodostępny zielony teren rekreacyjny – nowy park dla mieszkańców Raciborza – czytamy w petycji.

Raciborzanie poruszają także wątek zbyt dużej liczby samochodów w mieście i ulic, które toną w spalinach i hałasie, a także ochrony terenów zielonych, sadzenia krzewów i drzew w mieście oraz łąk kwietnych. Piszą też o strefie bez opału stałego – czyli z zakazem spalania paliw stałych w całym mieście. Petycja dziś, 6 lutego, przed godz. 15:00 została złożona w Urzędzie Miasta Racibórz.

Pełna treść petycji do przeczytania tutaj.

Obecnie zebrano pod nią 454 podpisy. Akcja zbierania podpisów trwa dalej – można to zrobić w następujących miejscach:
1. SOFT-IB – sklep z kasami fiskalnymi i komputerami na rogu ul. Ogrodowej i Klasztornej w Raciborzu,
2. Sklep Pivnica, ul. Ogrodowa 34 (obok salonu krawieckiego i Apteki Pod Różami) w Raciborzu,
3. Salon krawiecki, ul. Ogrodowa 36 (po 20 lutym z powodu urlopu) w Raciborzu.

Trwają także konsultacje społeczne w sprawie utworzenia parku kulturowego pod nazwą „Park Kulturowy Stare Miasto w Raciborzu”. Czytaj więcej: Zabierz głos w sprawie przyszłości Centrum Miasta. Zbudujmy miasto dla mieszkańców!

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Brawo! Gorąco popieram tę inicjatywę i gratuluję mieszkańcom Raciborza mobilizacji. Dzięki Wam miasto będzie dobrą przestrzenią do życia.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here