Pożar kamienic w Czerwionce-Leszczynach. Zatrzymano podejrzaną osobę [ZDJĘCIA]

0
Pożar kamienic w Czerwionce
Z obu budynków ewakuowano łącznie 48 osób. Na szczęście żadna z nich nie doznała poważnych obrażeń.

Do pożarów kamienic doszło wieczorem 18 lutego w Czerwionce-Leszczynach. Z budynków ewakuowano 48 osób. Policjanci zatrzymali jedną osobę, która może mieć związek z pożarami.

Wczoraj, 18 lutego, o godzinie 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Generała Hallera w Czerwionce-Leszczynach. Dach kamienicy stał w płomieniach, gdy policjanci dotarli na miejsce. Jak się okazało podczas akcji gaśniczej, kilkaset metrów dalej palił się kolejny budynek na ul. Wolności. Z obu budynków ewakuowano łącznie 48 osób. Na szczęście żadna z nich nie doznała poważnych obrażeń. Zniszczenia kamienic były na tyle poważne, że mieszkańcy musieli spędzić noc poza swoim miejscem zamieszkania.

- reklama -

Oprócz rybnickich stróżów prawa do działań włączyli się policjanci z katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz mienie mieszkańców. Komendant Miejski Policji w Rybniku mł. insp. Rafał Głuch skierował dodatkowe siły policyjne, które patrolowały rejon osiedla całą noc. Do zdarzeń zaangażowano blisko 60 policjantów. Stróże prawa z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali osobę, która może mieć związek z pożarami.

Dzisiaj, 19 lutego, na miejscu zdarzenia będą trwały czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.

Policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą mieć istotne w tej sprawie informacje o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami z Czerwionki-Leszczyn pod numerem telefonu (32) 439 17 10.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here