Pijana 30-latka kierująca samochodem zatrzymana dzięki świadkowi

0
Policja
Policja

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do prawomocnego wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kobiecie nawet 5 lat więzienia.

7 marca dzięki wzorowej postawie świadka raciborscy policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Zgłaszający powiadomił dyżurnego policji, że w Pietrowicach Wielkich na ul. 1 Maja ujął kierującą kobietę, która prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, iż kierująca Dacią poruszała się całą szerokością jezdni i chodnika jadąc w kierunku Kietrza. Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał stróżów prawa, którzy ok. godz. 11:35 zatrzymali 30-letnią mieszkankę Raciborza i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszała. Przybyli na miejsce mundurowi z raciborskiej drogówki potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż 30-letnia kierująca w organizmie miała ponad 2 promile alkoholu.

- reklama -

Jak się okazało, to nie była tego dnia jedyna wpadka 30-latki, gdyż po sprawdzeniu kierującej w policyjnych systemach okazało się, że kieruje ona pojazdem wbrew prawomocnemu zakazowi wydanemu przez Sad Rejonowy w Raciborzu. Zakaz dotyczył kierowania pojazdami, teraz nieodpowiedzialnej kobiecie grozi nawet 5 lat pobyt w więzieniu.

– Akcja “Nie reagujesz – akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki kolejnej właściwej reakcji świadka nie doszło do tragedii – podkreślają policjanci.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs na ręce świadka za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc i ujęcie nietrzeźwej kierującej. Wyrażając jednocześnie podziw dla odwagi i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mogła spowodować pijana kierująca samochodem, poruszając się ulicami.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here