Rybnicki szpital wyposażony w środki ochrony i testy

0
Szpital w Rybniku

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 SPZOZ w Rybniku jest zabezpieczony w wystarczającą ilość środków indywidualnej ochrony, środków dezynfekujących i testów do wykrywania osób zakażonych koronawirusem – brzmi treść oświadczenia.

W związku pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami na temat stopnia wyposażenia w środki pozwalające na zwalczanie i zabezpieczanie się przed koronawirusem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 SPZOZ w Rybniku przedstawił oświadczenie:

- reklama -

Oświadczamy, iż szpital na dzień 17 marca 2020 r. jest zabezpieczony w wystarczającą ilość środków indywidualnej ochrony, środków dezynfekujących niezbędnych dla personelu udzielającego świadczeń, a także testów niezbędnych do wykrywania osób zakażonych. Wszelkie braki są w miarę możliwości uzupełniane z rezerw państwowych oraz w ramach umów zawartych z dostawcami.

Jednocześnie informujemy, iż dotychczas do szpitala nie zgłosił się żaden zakażony koronawirusem pacjent. Wszystkie osoby dotychczas diagnozowane z podejrzeniem takiego zakażania, miały negatywne wyniki testów.

Piotr Kuczera – prezydent Rybnika: Chcemy pomagać i to dobry odruch, ale sprawdzajmy kto i jakiej pomocy potrzebuje u źródła. Pomagajmy odpowiedzialnie, efektywnie i konstruktywnie, zachowujmy podstawowe zasady bezpieczeństwa. Teraz najważniejsze, to zadbać o siebie, potem o bliskich i sąsiadów. Apeluję, by korzystać z wiarygodnych źródeł informacji, nie powielać fakenewsów i plotek. Jednocześnie dziękuję wszystkim służbom medycznym i sanitarnym, które aktualnie pracują dla nas w tym wyjątkowym czasie. Pozwólmy im spokojnie pracować i stosujmy się do obowiązujących zaleceń.

/UM Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here