Ratownicy medyczni z Raciborza dziękują za maseczki

0
ratownicy
Fot. Facebook Ratownictwo Medyczne - Racibórz

Szyte przez wiele osób maseczki nie sprawdzą się jako ochrona dla medyka. Zostaną one przekazane seniorom.

Ekipa ratownictwa medycznego z Raciborza opublikowała na swoim Facebooku podziękowania za maseczki. – Dziękujemy za mobilizację i dobre chęci! Dotarło do nas mnóstwo dobrego serca. Chcemy jednak być uczciwi i szczerze przyznajemy, że niestety bawełniane maseczki, na których szycie zobowiązało się tak wiele osób, nie sprawdzą się w naszej pracy jako ochrona dla medyka. Jednakże te, które do nas dotarły, nie pójdą na zmarnowanie, co to, to nie! – zaznaczają.

- reklama -

W miarę możliwości maseczki będą wysterylizowane, zapakowane jednorazowo i przeznaczone dla seniorów z powiatu raciborskiego. Na wizytach lub „przy okazji” ratownicy podarują takie maseczki mieszkańcom, by choć trochę poczuli, że też są wspierani i chronieni. Sama maseczka nie chroni przed wirusem, ale na pewno ogranicza możliwość dotykania ust czy nosa, a to właśnie w taki sposób najczęściej wirus atakuje organizm. – Zatem ogromne dzięki za wasz wkład. Postaramy się poszerzyć wasze chęci w ramach rozdawania maseczek pacjentom – podkreślają ratownicy.

– Jeśli zaś zapędy szwaczy i szwaczek nadal nie stygną, wówczas to, co faktycznie może nam się przydać, to jednorazowa fizelinowa odzież, taka, którą ubieramy pod plastikowy ochronny kombinezon. Dzięki temu nie narażamy swojej odzieży ratowniczej na zanieczyszczenie. Sprzętowo na ten moment jesteśmy wyposażeni i bezpieczni. Dodatkowo nasza nowa siedziba nabiera kształtu i życia, remont idzie pełną parą i wszystko układa się pomyślnie. Teraz jedynie od was zależy, czy cała ta epidemia skończy się stosunkowo szybko, dlatego prosimy was – #zostańciewdomu! – apeluje zespół ratownictwa medycznego z Raciborza.

fot. Facebook Ratownictwo Medyczne – Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here