Pieniądze na sport i turystykę w Raciborzu podzielone

0
KS Unia Racibórz – LKS 1908 Nędza

Władze miasta Racibórz zdecydowały o wstrzymaniu dotacji na część złożonych wniosków.

Są już wyniki konkursu ofert na zadania z zakresu kultury fizycznej i turystyki. W związku ze stanem epidemii konkursowa lista zadań oraz zakres wsparcia ze strony miasta uległy korekcie.

- reklama -

Wiele z zamierzeń klubów sportowych, jakie opisano we wnioskach do konkursu, opierało się na organizacji pojedynczych wydarzeń. Większość z tych zamiarów nie dojdzie do skutku z powodu ogłoszonego stanu epidemii i zakazów z tym związanych. W związku z tym władze miasta Racibórz zdecydowały o wstrzymaniu dotacji na część złożonych wniosków.

Kluby sportowe, które poza organizacją wydarzeń ponoszą koszty utrzymania obiektów itp., mogą liczyć na wsparcie miasta w innej formie. Pod uwagę jest brane np. promocyjne udostępnianie miejskiej bazy obiektów. Klub, który zabiega o pomoc z miasta na opłatę czynszu, może przenieść się do miejskiego obiektu, gdzie koszty zostaną obniżone lub zupełnie zniesione.

Ponadto w razie potrzeby każdy z wnioskujących zostanie przyjęty na indywidualne konsultacje. W drugim półroczu 2020 r. planowany jest drugi konkurs w zakresie wsparcia sportu i turystyki. Jego zakres będzie zależeć od stanu finansów gminy oraz ogólnej sytuacji związanej ze stanem epidemii.

Do pobrania: Wyniki konkursu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here