Koronawirus w powiecie wodzisławskim. Chirurgia zamknięta, personel w kwarantannie

Jak chronić się przed koronawirusem?
Koronawirus. Fot. freepik.com

Wczoraj wieczorem Sanepid w Wodzisławiu Śąskim powiadomił o pierwszym przypadku zachorowania na koronawirusa na terenie powiatu wodzisławskiego. Jest to pacjent wcześniej hospitalizowany w Szpitalu w Raciborzu, a następnie przyjęty na Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śl.

Natychmiast po zdiagnozowaniu pacjent ten został z Wodzisławia Śl. przewieziony na Oddział Chirurgii Szpitala Zakaźnego w Raciborzu, gdzie jest otoczony opieką medyczną.

- reklama -

-Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu Śl. został czasowo zamknięty. Wszczęto wszelkie procedury obowiązujące w takiej sytuacji. Personel oraz wszyscy pacjenci oddziału (28 pacjentów) zostali odizolowani, objęci badaniami oraz kwarantanną do czasu uzyskania wyników badań. Sytuację na bieżąco monitoruje Sanepid. Teren szpitala został zdezynfekowany. Zarządzono też wzmożony nadzór sanitarno-epidemiologiczny na pozostałych oddziałach – informuje Starostwo Powiatowe.

O czasowym zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej zostały powiadomione wszystkie okoliczne szpitale, Pogotowie Ratunkowe oraz służby zarządzania kryzysowego. Pacjenci wymagający pilnych zabiegów chirurgicznych będą kierowani do szpitali w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, Żorach i innych miejscowości. W związku z zaistniałą sytuacją starosta Leszek Bizoń zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego.

/SP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj