50 potwierdzonych przypadków koronawirusa w wodzisławskim szpitalu

Koronawirus kwarantanna
Fot. Pixabay

Dziś (7 kwietnia) na godzinę 08:00 potwierdzono 50 przypadków koronawirusa, w tym 22 pacjentów oraz 28 osób personelu. Wykonano w sumie ponad 280 próbek. Szpital oczekuje na pozostałe wyniki.

Pacjenci z dodatnim wynikiem przekazywani są sukcesywnie do szpitali jednoimiennych w Raciborzu i Tychach. Personel został odizolowany i jest poddany kwarantannie.

- reklama -

– Z powodu zaistniałej sytuacji od 2 kwietnia godziny 23.00 czasowo zawieszone zostały przyjęcia pacjentów w Izbach Przyjęć oraz we wszystkich oddziałach szpitalnych w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach do odwołania, za wyjątkiem Oddziału Pediatrii w Rydułtowach oraz Poradni POZ Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach – przypomina Starostwo Powiatowe. O sytuacji dyrekcja PPZOZ poinformowała koordynatora wojewódzkiego, pogotowie ratunkowe oraz ościenne szpitale, a także sanepid.

Jak poinformowano, na terenie szpitala prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. W zależności od rozwoju sytuacji pobierane są próbki od kolejnych osób do badań. Pomieszczenia poddano dezynfekcji. Zaostrzono też rygory sanitarno-epidemiologiczne na pozostałych oddziałach. Starosta Leszek Bizoń i Zarząd Powiatu jest w stałym kontakcie z dyrekcją PPZOZ oraz sanepidem.

– Wszystkim pacjentom i pracownikom PPZOZ życzymy zdrowia, a osobom dotkniętym wirusem – szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Jednocześnie apelujemy o wsparcie dla naszych szpitali, ponieważ walka z koronawirusem będzie jeszcze długo trwała – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego. Ze względu na sytuację sanitarną zawieszona została również działalność poradni PPZOZ w Zespole Poradni Specjalistycznych.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl potwierdzono 31 marca u jednego z pacjentów oddziału chirurgi ogólnej. O sprawie pisaliśmy tutaj: Pacjent wodzisławskiego szpitala z koronawirusem to mieszkaniec powiatu raciborskiego

/SP w Wodzisławiu Śląskim oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj