Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich

pociag koleje slaskie
Pociąg Kolei Śląskich

W zaktualizowanym rozkładzie jazdy część pociągów zostanie odwołana lub będzie kursować w skróconej relacji, część kursów zostanie jednak przywrócona.

W związku z zagrożeniem epidemicznym siatka połączeń Kolei Śląskich została dostosowana do aktualnych potoków pasażerskich. Na bieżąco jednak analizowane są potrzeby pasażerów i frekwencje w poszczególnych pociągach. Dlatego od 11 kwietnia rozkład jazdy ulegnie aktualizacji zgodnie z wnioskami podróżnych.

- reklama -

W zaktualizowanym rozkładzie jazdy część pociągów zostanie odwołana lub będzie kursować w skróconej relacji, część kursów zostanie jednak przywrócona. Finalnie rozkład jazdy od 11 kwietnia w dni robocze będzie miał o trzy pociągi więcej niż obecnie. – Podczas wprowadzania zmian kierowaliśmy się w pierwszej kolejności uwagami zgłaszanymi przez naszych podróżnych oraz zapełnieniem poszczególnych pociągów – przestrzegamy bowiem zaleceń, aby podczas każdego kursu podróżni mogli zajmować co drugie miejsce siedzące – tłumaczą Koleje Śląskie.

Warto zwrócić szczególną uwagę na kursowanie pociągów w okresie świątecznym. W poniedziałek wielkanocny obowiązywać będzie rozkład jazdy jak w dni wolne, możliwe są jednak warianty, w których dany pociąg weekendowy w tym akurat dniu nie będzie kursował. Dlatego przed planowaniem podróży na ten okres zalecane jest dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy. Zaktualizowany rozkład jazdy można znaleźć na kolejeslaskie.com.

Szczegółowe zmiany od 11 kwietnia z podziałem na dni wolne i dni robocze (dla ułatwienia pliki zawierają zmiany wprowadzone w porównaniu do normalnego rozkładu jazdy):
Zmiany od 11 kwietnia w dni robocze
Zmiany od 11 kwietnia w dni wolne

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj