Kolejna ofiara koronawirusa. 79-latek z Żor zmarł w szpitalu w Raciborzu

szpital raciborz 1
Szpital w Raciborzu

Obecnie w województwie śląskim jest 980 przypadków zakażenia Covid-19.

W szpitalu w Raciborzu zmarł mieszkaniec Żor zakażony kornawirusem. – Szanowni Państwo, z przykrością informujemy o pierwszym przypadku śmierci mieszkańca Żor w związku z zakażeniem koronawirusem (mężczyzna, wiek 79 lat). Jednocześnie informujemy, że aktualnie (stan na 15.04.2020 r. godz. 8:00) w Żorach kwarantanną objęte są 133 osoby. Do tej pory w naszym mieście potwierdzono łącznie 12 przypadków zarażenia koronawirusem. Informujemy też, że u osoby przebywającej obecnie w szpitalu w Żorach (zamieszkującej Rybnik) stwierdzono dodatni wynik SARS-CoV-2 – czytamy na stronie żorskiego magistratu.

Sytuacja na Śląsku

- reklama -

Obecność koronawirusa wykryto w próbkach kolejnych mieszkańców naszego województwa: 7 osób z powiatu lublinieckiego (najstarsza ma 83 lata, najmłodsza 63), 2 młodych mężczyzn z Zabrza, 2 kobiet w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego, młodego mężczyzny i kobiety w sile wieku z Bytomia, kobiety i mężczyzny z Częstochowy, 2 mieszkanek w średnim wieku z powiatu częstochowskiego, mieszkanki w sile wieku oraz młodego mężczyzny z powiatu myszkowskiego.

W swoich domach, w izolacji, przez kolejne tygodnie pod ścisłym nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych leczyć się będą także: mieszkanka powiatu cieszyńskiego w sile wieku, mieszkaniec Katowic w średnim wieku, 4 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 starszych mężczyzn i jeden w sile wieku oraz starsza kobieta), wiekowa mieszkanka Rybnika, starszy mieszkaniec Żor, 2 mieszkańców Zabrza (mężczyzna w sile wieku i kobieta w średnim wieku), mieszkanka Świętochłowic w sile wieku, 2 młodych mężczyzn z Chorzowa, młody mieszkaniec Mysłowic, mieszkanka w sile wieku z Sosnowca, kobieta w sile wieku z Tarnowskich Gór, mieszkaniec w średnim wieku z Czeladzi i mieszkanka Lublińca w średnim wieku.

Obecnie w województwie śląskim jest 980 przypadków zakażenia Covid-19.
Budującą wiadomością jest, iż 3 kolejne osoby wygrały walkę z groźnym wirusem. Szpitalne łóżko może opuścić 78-letnia mieszkanka Szczyrku, która zmagała się z chorobą. Udało jej się wyzdrowieć dzięki opiece lekarzy ze szpitala zakaźnego w Tychach. Tam też do zdrowia dochodziła 70-letnia mieszkanka Katowic – wykonane dwa ostatnie badania pobranych próbek nie wykazały już obecności koronawirusa w jej organizmie, dzięki czemu kobieta może wrócić do domu. W domu z kolei leczyła się 28-letnia mieszkanka Łaz – ona również nie ma już w organizmie wirusa.

Sytuacja w kraju

Resort zdrowia poinformował dziś o 206 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z województw:
wielkopolskiego (67),
śląskiego (37),
dolnośląskiego (31),
lubelskiego (25),
małopolskiego (14),
opolskiego (10),
świętokrzyskiego (7),
podkarpackiego (3),
kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3),
pomorskiego (2),
podlaskiego (2),
warmińsko-mazurskiego (2).

Dziś poinformowano o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem. Poza wyżej wspomnianym mieszkańcem Żor są to: (wiek-płeć, miejsce zgonu):, 86-M, 82-K Grudziądz, 56-K Kraków, 67-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – podaje ministerstwo. Łącznie w Polsce jest 7 408 zakażonych osób. W wyniku COVID-19 zmarło 268 osób.

/UM Żory, ŚUW, MZ oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj