Czy w samochodzie trzeba mieć maseczkę? Minister odpowiada

Koronawirus
Koronawirus

Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej wejdzie w życie już jutro (16.04). Czy maseczka albo inna forma zakrycia twarzy będzie obowiązkowa także w prywatnym samochodzie?

– Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy – czytamy na rządowej stronie.

- reklama -

Przypomnijmy, że na początku epidemii w Polsce resort zdrowia odradzał noszenie maseczek osobom zdrowym. Nowe zalecenie są dyktowane tym, że, jak mówi minister Szumowski, przybywa osób chorych bezobjawowo, które mogą zarażać.

Zakrywanie twarzy w prywatnym samochodzie nie jest konieczne. – Oczywiście w samochodzie nie ma takiego obowiązku, dlatego że jesteśmy najczęściej w tym gronie, w którym żyjemy w domu albo sami – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w rozmowie z RMF FM. Zaznaczył jednak, że w komunikacji miejskiej twarz należy zakryć.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj