Starostwo odpowiada na interwencję Kohuta w sprawie darów dla szpitala

0
Szpital w Raciborzu
Szpital w Raciborzu

Europoseł Łukasz Kohut interweniował w sprawie dystrybucji darów, jakie są przekazywane szpitalom. Dyrektor szpitala: – wszystkie dary zostaną wykorzystane. Wspomniane wcześniej maseczki szpital przeznacza dla personelu pomocniczego…

Przypomnijmy, Śląski Poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut poruszył temat dystrybucji darów, jakie trafiają do szpitali w regionie, aby wesprzeć personel w walce z koronawirusem. – Wedle informacji przekazanych Posłowi przez mieszkańców oraz przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji o charakterze społecznym i charytatywnym, władze każdego z wymienionych szpitali rekwirują przekazywane szpitalom przez społeczników i mieszkańców środki ochrony osobistej dla medyków i składują je w szpitalnych magazynach, nie wydając ich lekarzom, pielęgniarkom, czy ratownikom medycznym – informowało wówczas biuro poselskie Łukasza Kohuta. O sprawie pisaliśmy tutaj: Dystrybucja darów dla szpitali. Łukasz Kohut interweniuje

- reklama -
Fot. FB/Łukasz Kohut
Fot. FB/Łukasz Kohut

Starostwo Powiatowe w Raciborzu, po otrzymaniu wyjaśnień dyrektora szpitala, przekazało odpowiedź w tej sprawie. – Otrzymywane dary są  wydawane w określonych ilościach i czasie, w zależności od potrzeb, do różnych jednostek organizacyjnych szpitala – czytamy w komentarzu Starostwa Powiatowego w Raciborzu, skierowanym przez Sylwię Sitarz, Kierownika Biura Obsługi Starosty.

– Po otrzymaniu wyjaśnień Dyrektora lecznicy, informuję, iż otrzymane dary, w zależności od asortymentu, gromadzone są w aptece szpitalnej lub pomieszczeniach administrowanych przez dział gospodarczy. Zgromadzone dary wydawane są w określonych ilościach i czasie, w zależności od potrzeb, do różnych jednostek organizacyjnych szpitala.

Wśród darów szpital otrzymał również wiele maseczek szytych przez różne firmy lub osoby fizyczne, które nie zawsze, ze względu na rodzaj i jakość użytego materiału, mogą być wykorzystane przez personel medyczny szpitala zakaźnego. Jak zapewnia Dyrektor jednostki, wszystkie dary zostaną wykorzystane. Wspomniane wcześniej maseczki szpital przeznacza dla personelu pomocniczego nie mającego bezpośredniej styczności z osobami zakażonymi i nieprzebywającego w strefach skażonych.

Przekazywane przez firmy i osoby prywatne dotacje oraz dary rzeczowe pomagają mam w dźwiganiu coraz bardziej zwiększających się kosztów funkcjonowania jednoimiennego szpitala zakaźnego, jakim od dnia 15 marca br.
stał się raciborski szpital.

Otrzymywane wsparcie odbieramy jako świadectwo solidarności społecznej oraz zapewnienie, iż w walce z koronowirusem nie jesteśmy sami i mamy Przyjaciół na których zawsze możemy liczyć. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za każdy otrzymany dar – czytamy w komunikacie starosty.

 

/red./

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here