Szpital w Raciborzu otrzymał wsparcie Pamapolu

Pamapol_wsparcie szpitali(1)
Szpital w Raciborzu otrzyma wsparcie Pamapolu

Tym razem spółka przekazała szpitalom w województwie śląskim ponad 14 tysięcy gotowych produktów spożywczych swoich dwóch marek – Healthy Mind oraz Spichlerz Rusiecki. Z pomocy skorzysta także szpital w Raciborzu.

Pamapol S.A., producent mięsiw i kiełbas premium w słoju oraz dań gotowych, zdecydował się po raz kolejny wesprzeć służby medyczne w walce z epidemią koronawirusa. Tym razem spółka przekazała szpitalom w województwie śląskim ponad 14 tysięcy gotowych produktów spożywczych swoich dwóch marek – Healthy Mind oraz Spichlerz Rusiecki.

- reklama -

W związku z panującą epidemią koronawirusa, personel medyczny zmaga się z wieloma trudnościami, dlatego Pamapol S.A. po raz kolejny postanowiła je wspomóc. W województwie śląskim spółka zdecydowała się na współpracę w tym zakresie z klubem sportowym GKS Jastrzębie, który na co dzień angażuje się w pomoc szpitalom w tym regionie i doskonale zna ich potrzeby.

Pamapol_wsparcie szpitali_2

– Codzienna praca personelu medycznego wymaga wsparcia nie tylko w zakresie specjalistycznego sprzętu i podstawowych artykułów ochrony, ale także wartościowych posiłków. Dlatego przy wsparciu klubu GKS Jastrzębie, wyszliśmy naprzeciw tym potrzebom, zaopatrując placówki w województwie śląskim. Jesteśmy pewni, że przekazane produkty wspomogą personel medyczny w sytuacji ogromnego zaangażowania i braku czasu. – powiedział Bartosz Półgrabia, Wiceprezes Zarządu Pamapol S.A., Dyrektor Generalny zakładu produkcyjnego w Ruścu.

Przekazane produkty to m.in. dania mięsne od Spichlerza Rusieckiego oraz naturalne, wegetariańskie zupy krem, sosy i owsianki Healthy Mind, nowej marki należącej do spółki Pamapol. Posiłki te mogą być przygotowane przy niewielkim nakładzie czasu – są łatwe do szybkiego podgrzania, a niektóre  z nich możliwe do spożycia na zimno, co jest niezwykle istotne dla personelu medycznego ratującego ludzkie życie.

Przedsięwzięcie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez placówki medyczne. Produkty dostarczone zostały 16 kwietnia b.r.  do 4 szpitali:
– Szpital Rejonowy im. Józefa Rostka przy ul. Gamowskiej w Raciborzu
– Szpital Śląski przy ul. Bielskiej w Cieszynie
– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 przy alei Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju
– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Energetyków w Rybniku

Wsparcie śląskich szpitali to już druga inicjatywa Pamapolu w ramach pomocy służbie zdrowia w walce z koronawirusem. Na początku kwietnia spółka przekazała siedmiu szpitalom w województwie łódzkim 28 tys. gotowych do spożycia produktów swoich dwóch marek – Healthy Mind oraz Spichlerz Rusiecki.

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj