Zmarła Jadwiga Utracki, wieloletnia nauczycielka SP w Krzyżanowicach

Jadwiga Utracki
Jadwiga Utracki. Fot. UG Krzyżanowice

Jadwiga Utracki była niezwykle oddanym nauczycielem, przez ponad 36 lat wychowała wiele pokoleń, oddając im całą swoją energię, czas i zdrowie.

27 kwietnia odeszła Jadwiga Utracki – wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Krzyżanowicach, niezwykle zaangażowany działacz społeczny, zawsze wspierająca mieszkańców swą pomocą i radą.

- reklama -

Jadwiga Utracki była niezwykle oddanym nauczycielem, przez ponad 36 lat wychowała wiele pokoleń, oddając im całą swoją energię, czas i zdrowie. Oprócz zajęć dydaktycznych prowadziła Szkolny Teatr oraz była opiekunem Spółdzielni Uczniowskiej, w tym sklepiku szkolnego. Pracę nauczyciela zaczynała w Szkole Podstawowej w Krowiarkach – 1954 r., po czym rozpoczęła wieloletnią pracę nauczyciela w Szkole Podstawowej w Krzyżanowicach – od 1 września 1955 do 31 sierpnia 1985 r., a równolegle pracowała w Szkole Przysposobienia Rolniczego w Krzyżanowicach – od 1 września 1968 do 31 sierpnia 1975, gdzie od 1970 roku pełniła funkcję Kierownika Szkoły.

Jadwiga Utracki była bardzo oddanym nauczycielem, nawet na emeryturze, póki zdrowie pozwalało, podejmowała pracę w Szkole w Krzyżanowicach i Owsiszczach, a także w Przedszkolu w Krzyżanowicach. Pracowała również w „Klasie Życia” działającej przy Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach.

25 lat pełniła funkcję Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego oddz. w Krzyżanowicach.

– Po pracy prowadziła warsztaty kulinarne w Kołach Gospodyń Wiejskich, a swoje przepisy przelewała na papier, przygotowując zeszyty z własnymi recepturami, które do dnia dzisiejszego krążą po naszej gminie. Zawsze służyła ludziom pomocą i doradztwem, wielokrotnie przygotowywała dla mieszkańców ważną korespondencję – wspomina Urząd Gminy w Krzyżanowicach.

Pogrzeb Jadwigi Utracki odbędzie się 29 kwietnia o godz. 10:00 w Kościele pw. św. Anny w Krzyżanowicach.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj