Zamek Piastowski w Raciborzu ponownie otwarty dla zwiedzających

Zamek Piastowski Dni Raciborza
Fot. Zamek Piastowski

Od 9 maja jest możliwe zwiedzanie kaplicy zamkowej św. Tomasza Becketa z Canterbury.

W związku z procesem znoszenia ograniczeń na podstawie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 792) wprowadzono w życie drugi z czterech zapowiedzianych etapów znoszenia ograniczeń. Tym samym Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu i zamkowy dziedziniec znów są otwarte. Zamek zaprasza codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

- reklama -

Od dziś, 9 maja, jest również możliwe zwiedzanie kaplicy zamkowej św. Tomasza Becketa z Canterbury, która jest jednym z cenniejszych obiektów Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Świątynia nazywana jest śląską Sainte-Chapelle oraz perłą śląskiego gotyku. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej. Wejścia co pełną godzinę: 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00. Na jedno wejście może wejść maksymalnie sześć osób. Przerwa techniczna od 13:00 do 13:45 – Punkt Informacji Turystycznej będzie nieczynny.

A już niebawem zamek zaprosi także na zwiedzanie sal wystawowych. W trakcie zwiedzania w miarę możliwości większość informacji dotyczących historii obiektu, przewodnik opowie ze względów bezpieczeństwa na zamkowym dziedzińcu, następnie grupa przejdzie z prowadzącym przez sale wystawiennicze. W trakcie zwiedzania po salach wystawowych nie będzie możliwości zadawania pytań przewodnikowi. Takowe pytania będzie można zadać po jego wywodzie na zamkowym dziedzińcu. W trakcie zwiedzania będzie możliwość fotografowania i filmowania.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj