Kino Bałtyk zaprasza na „Pali się, moja panno” w Domowym Klubie Filmowym

W najbliższą niedzielę, 24 maja, gospodarzem kolejnego Domowego Klubu Filmowego będzie Kino Bałtyk w Raciborzu, a porozmawiamy o filmie „Pali się, moja panno” Miloša Formana. To przewrotna, pełna absurdalnego komizmu quasi-dokumentalna relacja z balu ochotniczej straży pożarnej.

Instytucja Filmowa Silesia Film zaprasza na kultowy film „Pali się, moja panno” Miloša Formana już w najbliższym wirtualnym Domowym Klubie Filmowym 24 maja o 20.30. Gospodarzem spotkania będzie Kino Bałtyk w Raciborzu. Na Facebooku raciborskiego kina filmoznawcy Agnieszka Skrzelowska oraz Mariusz Ciszewski będą dyskutować z widzami o obejrzanym filmie.

- reklama -

„Pali się, moja panno” to niepozorny film o strażakach, który jednocześnie omal nie doprowadził Miloša Formana do więzienia, rozgniewał czechosłowackie władze, pokazał, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, by na końcu dostać nominację do Oscara® i stać się dla reżysera przepustką do wielkiej kariery za oceanem.

Dla wielu widzów, zwłaszcza dla tych, którzy regularnie odwiedzająkina studyjne, wizyta w kinie to nie tylko okazja do obejrzenia ciekawego filmu, ale także możliwość uczestnictwa w dyskusji, wymiany opinii oraz poczucie bycia częścią społeczności kinomanów. Spotkania z twórcami i ekspertami, prelekcje, dyskusje o kinie i jego kontekstach – na to wszystko mogli zawsze liczyć widzowie prowadzonych przez Silesię Film kin studyjnych, w tym Kina Bałtyk w Raciborzu. Mimo że kina są aktualnie zamknięte, a wspólne zasiadanie w sali kinowej niemożliwe, Silesia Film w Katowicach pamięta o swoich widzach i dlatego stworzyła Domowy Klub Filmowy: miejsce w sieci, gdzie raz w tygodniu wszyscy miłośnicy kina wraz z prowadzącymi, ekspertami i znawcami kina, będą mogli się spotkać i podyskutować o wybranym filmie, dostępnym do obejrzenia w jednym z darmowych serwisów streamingowych. Film można będzie oczywiście obejrzeć wcześniej, w dogodnym dla siebie czasie, ale organizatorzy zachęcają, by – wzorem tradycyjnych klubów filmowych – obejrzeć go tuż przed rozmową.

Film „Pali się, moja panno” jest dostępny na stronie VOD.PL. Inicjatorzy zachęcają do zobaczenia filmu tuż przed spotkaniem Domowego Klubu Filmowego, a na rozmowę w sieci zapraszają 24 maja o 20.30 na Facebooku Kina Bałtyk.

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj