Czy powiat raciborski otrzyma środki na remont mostu na ul. Piaskowej?

most piaskowa raciborz
Most na ul. Piaskowej

Do przeprowadzenia tak kosztownej inwestycji starosta raciborski po uzgodnieniu z prezydentem miasta podjął decyzję o próbie aplikowania o środki finansowe w wysokości 2 mln zł pochodzących z rezerwy budżetowej państwa.

Powiat Raciborski, mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników mostu oraz zabezpieczenie potrzeb komunikacyjnych w ruchu drogowym, w piśmie skierowanym do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka podkreśla pilną potrzebę przeprowadzenia remontu mostu na ul. Piaskowej w Raciborzu.

- reklama -

– Nie jest tajemnicą, że most wymaga prac remontowych. Konstrukcja z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku jest mocno wyeksploatowana. Zwłaszcza w ostatnich latach znacznie wzrosło natężenie ruchu w mieście, co jest to efektem wzrostu liczby pojazdów, ale i rozwojem transportu samochodowego. Należy zaznaczyć, że most ten leży na jednym z odcinków tranzytowych w naszym regionie oraz stanowi główną arterię komunikacyjną przemysłowej części miasta. Ponadto prowadzone aktualnie prace remontowe na drogach wyższej kategorii wymusiły wzmożony ruch pojazdów w jego rejonie, co ma bezpośredni wpływ na trwałość mostu – wyjaśnia starostwo powiatowe.

Do przeprowadzenia tak kosztownej inwestycji starosta raciborski Grzegorz Swoboda po uzgodnieniu z prezydentem miasta Racibórz Dariuszem Polowym podjął decyzję o próbie aplikowania o środki finansowe w wysokości 2 mln zł pochodzących z rezerwy budżetowej państwa. W przypadku otrzymania wsparcia planowane jest jak najszybsze rozpoczęcie niezbędnych prac remontowych obiektu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj