66-letni rowerzysta zatrzymany w Chałupkach. Miał 2 promile we krwi

Policja
Zdjęcie poglądowe

Cyklista to 66-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który został zatrzymany w sobotni poranek 30 maja w Chałupkach na ul. Bocznej przez krzyżanowickich policjantów. Tor jazdy rowerzysty ewidentnie wskazywał, że jest on pijany.

Przypuszczenie mundurowych potwierdziło się, gdyż 66-latek po przebadaniu w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Tego dnia nie była to jedyna wpadka 66-latka, bo po sprawdzeniu go w policyjnych systemach stróże prawa ustalili, iż posiada sądowy zakaz kierowania rowerem. O dalszym losie 66-letniego mężczyzny zadecyduje sąd.

- reklama -

Policja przypomina 

– W myśl obowiązujących przepisów rowerzysta, który znajduje się stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych, natomiast ci, którzy jechali rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostaną ukarani mandatem w wysokości 500 złotych – przypominają mundurowi.

Na tym jednak nie koniec. Po nowelizacji przepisów, zaostrzone zostały kary dla tych rowerzystów, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu i spowodują zagrożenie w ruchu drogowym. Policjant, który zatrzymał takiego rowerzystę ma prawo skierować sprawę do sądu.

Zobacz także:

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj