Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Rafako

RAFAKO
Rafako

Chory czuje się dobrze i przebywa w domu. W raciborskiej spółce wdrożono przygotowane wcześniej procedury.

W Rafako odnotowano pierwszy potwierdzony pozytywnym wynikiem testu przypadek zachorowania na koronawirusa. Chory czuje się dobrze i przebywa w domu.

- reklama -

– Nasz pracownik zachował się bardzo odpowiedzialnie, informując przełożonych, zgodnie z wdrożonymi procedurami, o kontakcie z osobą, u której wykryto zarażenie, niezwłocznie po uzyskaniu tej informacji z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Osoby, z którymi miał bezpośredni kontakt, zostały natychmiast skierowane do pracy zdalnej. Zobowiązano je też do poinformowania pracodawcy o ewentualnym wystąpieniu objawów zakażenia – powiedział Piotr Kubala, kierownik działu BHP w Rafako, dodając, że o ewentualnej kwarantannie dla tych osób zdecyduje sanepid.

W spółce wdrożono przygotowane wcześniej procedury. Odizolowano m.in. pomieszczenia, w których przebywała osoba zakażona, zostaną one poddane dezynfekcji. Dotyczy to także przestrzeni wspólnych jak korytarze, klatki schodowe czy aneksy kuchenne. Zobowiązano firmę sprzątającą do zwiększenia częstotliwości sprzątania oraz dezynfekcji powierzchni takich jak klamki, poręcze, panele dotykowe urządzeń kserujących itp.

Jednocześnie przypomniano wszystkim pracownikom o wprowadzonych w Rafako już na początku pandemii obostrzeniach sanitarnych. Nadal obowiązuje ograniczenie do niezbędnego minimum przemieszczania się pomiędzy budynkami, ograniczenie liczby osób biorących udział w naradach i innych spotkaniach oraz obowiązek mierzenia temperatury i dezynfekcji rąk przed wejściem na teren zakładu. Osoby z zewnątrz muszą przebywać na terenie Rafako w maseczkach i również mają mierzoną temperaturę przed wejściem czy wjazdem na teren zakładu.

Firma już wcześniej zalecała pracownikom, by mierzyli sobie temperaturę przed wyjściem do pracy. Teraz dodatkowo zalecono, by wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe, podczas kontaktu z innymi pracownikami używać środków ochrony osobistej przed COVID-19. – Pracownicy powinni nosić maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe szczególnie podczas konieczności przejścia do innego biura czy hali produkcyjnej oraz w miejscach użytkowanych wspólnie z innymi osobami. Pracownicy nadal mają możliwość pracy zdalnej, a przełożeni zobowiązani są do umożliwienia im wykorzystania urlopów – poinformowała w liście do pracowników p.o. Prezesa Zarządu Agnieszka Wasilewska-Semail, apelując zarazem o ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych i zapewniając, że bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, to priorytet podejmowanych działań.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj