Kino Bałtyk otwarte od 19 czerwca. „Sala samobójców. Hejter” na dobry początek

fot. filmowa.net

Kino Bałtyk już w piątek 19 czerwca wraca do grania po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Bilety na wszystkie seanse w weekend otwarcia kin Silesia Film będą w specjalnej cenie 13 zł.

Instytucja Filmowa Silesia Film, która prowadzi także Kino Bałtyk w Raciborzu, poinformowała, że w piątek 19 czerwca wraca do grania po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. – Wprawdzie w szczególnych, podyktowanych wymogami bezpieczeństwa warunkach, ale już niebawem znów będzie można zasiąść w sali kinowej i obejrzeć film na dużym ekranie swojego ulubionego kina studyjnego – mówią przedstawiciele.

- reklama -

Raciborzanie wybrali filmy

Na weekend otwarcia – 19-21 czerwca – Silesia Film przygotowała coś szczególnego: OTWIERAMY SIĘ NA WAS to ukłon w stronę wszystkich widzów, którzy w tym trudnym dla kin i kinomanów czasie okazywali wsparcie i solidarność ze swoimi silesiańskimi kinami. To widzowie zadecydowali o tym, jakie filmy chcą zobaczyć w weekend otwarcia.

Na profilu Facebookowym Silesia Film oraz każdego z kin: Kina Kosmos, Kina Światowid, Kinoteatru Rialto, Kina Janosik i Kina Bałtyk od soboty, 6 czerwca do środy, 10 czerwca do godziny 11.00 można było głosować i wybierać spośród kilku filmowych propozycji, które każde kino przygotowało dla swoich widzów.

W raciborskim Bałtyku najwięcej głosów dostały: „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy i „Dżentelmeni” Guy’a Ritchiego, a w Janosiku – „Sala samobójców. Hejter” oraz „Prawda”. Dodatkowo w repertuarze weekendu otwarcia Kina Bałtyk i Kina Janosik znajdziemy również filmową propozycję dla młodszych widzów, czyli animację „Naprzód”.

Bilety na wszystkie seanse w weekend otwarcia w kinach Silesii Film będą w specjalnej cenie 13 zł. Kasy czynne już od 15 czerwca

Pierwsze pokazy filmowe w kinach Silesii Film ruszą w piątek 19 czerwca, ale już od poniedziałku 15 czerwca będą czynne kasy kin, które zostaną otwarte m.in. w celu umożliwienia zwrotu zakupionych przed zamknięciem kin biletów.

W dniach 15-18 czerwca kasy kin będą otwarte w następujących godzinach:
Kino Bałtyk w Raciborzu: 14.00 – 20.00

Nowe zasady: dystans i bezpieczeństwo

Działanie kin Silesii Film i udział w seansach filmowych będzie odbywać się w szczególnych warunkach oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi opublikowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na sali kinowej podczas seansu widzom udostępnione będzie nie więcej niż połowa liczby miejsc na sali. Miejsca będą nienumerowane i powinny być zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami. Podczas przebywania w kinie – zarówno w holu, jak i podczas seansu – obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniego dystansu w kolejce do kasy kina oraz dezynfekcja rąk. Szczegółowe wytyczne znajdą się w regulaminie oraz na tablicach informacyjnych umieszczonych w każdym z kin.

Jednocześnie, zgodnie z zaleceniami, Silesia Film zachęca widzów, aby korzystali z formy zakupu biletów online, za pośrednictwem strony Filmowa.net. Sprzedaż online ruszy w poniedziałek, 15 czerwca.

Repertuar Kina Bałtyk

Repertuar 19-25.06.2020r.:

„NAPRZÓD” – godz.14.40

„DŻENTELMENI” – godz. 17.15

„SALA SAMOBÓJCÓW. ” – godz.20.00

/materiały prasowe oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj