Piotr Klima nie jest już członkiem koalicji rządzącej w Raciborzu

Esesja
Piotr Klima podczas zdalnej sesji 27 maja

Klub Radnych RSS Nasze Miasto zmienił nazwę i skład, a tym samym radny Piotr Klima znalazł się poza koalicją rządzącą w mieście. – Sposób działania członków tego „nowego” klubu pokazuje do czego zdolni są radni! Smutne! – komentuje sprawę.

– Zaplanowane spotkanie Klubu dziś na godz. 17.oo (regularnie zawsze na dwa tygodnie przed Sesją – a na tydzień przed Sesją we wtorek spotkanie Klubów Koalicyjnych) się nie odbyło ponieważ Leon Fiołka, przewod. rady poinformował mnie, że ten Klub już nie istnieje, a został powołany nowy bez mojego udziału. Sposób działania członków tego „nowego” klubu pokazuje do czego zdolni są radni! Smutne! – poinformował Piotr Klima.

- reklama -

W nowej formie klub nosi nazwę: Klub Radnych „RSS Nasze Miasto oraz Anna Ronin i Magdalena Kusy”, a w jego skład wchodzą Anna Wacławczyk (przewodnicząca), Magdalena Kusy (wiceprzewodnicząca), Leon Fiołka, Jarosław Łęski, Anna Ronin i Zuzanna Tomaszewska. Piotr Klima nie znalazł się na liście członków, tym samym pozostał bez klubu.

Przypomnijmy, wcześniej radny Piotr Klima żądał od przewodniczącego L. Fiołki i prezydenta D. Polowego przeprosin. Chodziło o pokłosie wydarzeń z feralnej, zdalnej, sesji Rady Miasta z końca maja, na której nie dopuszczono do głosu Marka Labusa. M. Labus i P. Klima współpracują w obszarze przywrócenia pełnego dostępu do służby zdrowia w Raciborzu.

Czytaj także:

/oprac. c/

- reklama -

4 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj