Naczelna Izba Lekarska pisze w sprawie szpitala w Raciborzu

Szpital w Raciborzu
Szpital w Raciborzu

Dr Jacek Kozakiewicz, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej odpowiedział na korespondencję radnego Piotra Klimy. Swoje pisma w sprawie szpitala skierował do Starosty Raciborskiego i Wojewody Śląskiego.

Radny Piotr Klima, założyciel komitetu na rzecz walki o przywrócenie szpitala, od kilku miesięcy koresponduje z przedstawicielami władz na szczeblu lokalnych i państwowym. Na jego apel odpowiedział wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej Jacek Kozakiewicz, który swoje stanowisko skierował do Starosty Raciborskiego i Wojewody Śląskiego.

- reklama -

16 czerwca wiceprezes NRL zwrócił się do starosty z prośbą o udzielenie informacji dotyczącej planów wznowienia statutowej działalności szpitala w Raciborzu wraz z dostępem do poradni specjalistycznych.

Wiceprezes NRL Jacek Kozakiewicz wysłał też pismo do Wojewody Śląskiego. –  Odnosząc się do wspomnianego w piśmie Pana Wojewody stanowiska, że przywrócenie normalnej działalności szpitali przekształconych w jednoimienne jest decyzją wojewody zwracam uwagę, że takie stanowisko uwzględnia jedynie formalny aspekt zagadnienia, gdy tymczasem interes pacjentów wymaga, aby w tym zakresie istniała szeroka i realna współpraca administracji rządowej szczebla ministerialnego, wojewódzkiego, NFZ, lokalnych władz samorządów, organów założycielskich szpitala i środowiska medycznego reprezentowanego przez właściwe samorządy zawodów zaufania publicznego – napisał wiceprezes NRL.

Więcej o działalności Społecznego Komitetu Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej przeczytasz tutaj.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj