Ósma wyprawa górska po szczytach KGP z PTTK Racibórz

PTTK Racibórz
Zdjęcie archiwalne z piątej wyprawy z PTTK Racibórz

Przed nami ósma wyprawa po szczytach zaliczanych do Korony Gór Polski. Odbędzie się 22 i 23 sierpnia, a jej celem będzie zdobycie trzech szczytów.

Celem wypraw będzie zdobycie trzech szczytów:

- reklama -

1. RADZIEJOWA 1262 m.n.p.m.

Najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego. Leży w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej, pomiędzy Wielkim Rogaczem, od którego oddziela ją przełęcz Żłobki, a masywem Złomistego Wierchu, położonego za Przełęczą Długą.

2. WYSOKA 1050 m.n.p.m.

Szczyt w Małych Pieninach, położony na granicy polsko-słowackiej; jednocześnie najwyższy szczyt całych Pienin i Pienińskiego Pasa Skałkowego.

3. MOGIELICA1173 m.n.p.m.

Najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Wierzchołkowa część masywu Mogielicy jest nazywana przez miejscową ludność Kopą, ze względu na charakterystyczny kształt. W starszej literaturze można spotkać błędną nazwę „Mogielnica”. Z punktów widokowych, na szczycie i na polanach, rozpościerają się szerokie widoki na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce, Tatr

PROPONOWANA TRASA:

DZIEŃ PIERWSZY

Radziejowa
Wycieczkę rozpoczniemy wyruszając z pod Hotelu Ski. Początkowo pójdziemy szlakiem czerwonym, przez Obidzę dojdziemy do Litawcowej, następnie szlakiem niebieskim obok szczytu Małego Rogacza dojdziemy do szlaku czerwonego GSB którym osiągniemy szczyt Radziejowej. Po wspólnych zdjęciach powrót tą samą drogą do Hotelu Ski gdzie się zakwaterujemy i około godz. 17-18 stej zjemy obiadokolację. Po obiadokolacji czas wolny (możliwość odpoczynku w strefie SPA w Hotelu płatne we własnym zakresie). Długość trasy:ok. 13,5 km, suma podejść ok.715m.

DZIEŃ DRUGI

Wysoka
Po śniadaniu w Hotelu Skii wykwaterowaniu ok. godz.730wyruszymy autokarem do miejscowości Jaworki. Początkowo pójdziemy szlakiem zielonym przez wąwóz Homole, dalej obok Sezonowej Bazy Namiotowej dojdziemy do szlaku niebieskiego podążając którym osiągniemy szczyt Wysokiej. Po wspólnych zdjęciach powrót tą samą drogą do autokaru. Długość trasy:ok. 7,3 km, suma podejść ok. 550 m. Następnie przejedziemy autokarem na Przełęcz Rydza Śmigłego.

Mogielica
Z Przełęczy Rydza Śmigłego podążając szlakiem zielonym zdobędziemy szczyt Mogielicy. Po wspólnych zdjęciach na szczycie zejdziemy tym samym szlakiem i wyruszymy w drogę powrotną do Raciborza. Długość trasy ok. 7,1km, suma podejść ok. 510 m.

Szczegóły tutaj

/materiał nadesłany oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj