Policyjny pościg za quadem w Rybniku. Kierował 14-latek

0
Rybnik

14-letni kierowca quada podróżował wraz z 14 i 15-latkiem. Nieletni nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed patrolem drogówki, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego.

Policjanci z rybnickiej grupy „Speed” patrolowali rejon powiatu rybnickiego. Około godziny 11.00 w Świerklanach na ulicy Kościelnej dostrzegli kierującego quadem, który podróżował wraz z dwoma pasażerami, a pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Mundurowi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi nakazali mu zatrzymanie. Wówczas kierujący gwałtownie przyspieszył rozpoczynając ucieczkę. Jadąc w strefie zamieszkania poruszał się z prędkością 80 km/h. W pewnym momencie kierujący quadem skręcił w kompleks leśny, gdzie na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, gwałtownie zahamował i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście, mimo że pasażerowie wpadli w zarośla – nic im się nie stało. Okazało się, że pojazdem podróżował 14-latek wraz ze swoim rówieśnikiem i 15-latkiem. Jak tłumaczył nastolatek, chciał on tylko zabrać kolegów na przejażdżkę. Jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Teraz sprawą nieletnich mieszkańców powiatu wodzisławskiego zajmie się sąd rodzinny.

- reklama -

– Mundurowi apelują do rodziców o większą kontrolę nad tym, gdzie i jak Wasze pociechy spędzają czas wolny. Wakacje to dla dzieci okres większej swobody, wolności i poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi. Niestety często jest to również czas wolny od nadzoru dorosłych i od odpowiedzialności. Tymczasem dla rodziców czy opiekunów, powinien być to czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach i sposobie spędzania wolnego czasu – apeluje policja.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here