Przygoda z fotografią w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA]

Przygoda z fotografią w bibliotece w Ocicach

Głównym punktem warsztatów były zajęcia praktyczne – dzieci miały za zadanie m.in. sfotografować zjeżdżalnię na pobliskim przyszkolnym podwórku, tak aby ukazać jak najwięcej detali, wykonać portrety uczestników warsztatów w różnych ujęciach czy zrobić zdjęcie nierzeczywiste bez użycia Photoshopa.

Jak zrobić dobre, wakacyjne zdjęcie albo nierzeczywiste bez użycia Photoshopa? I czy zwykły aparat w telefonie poradzi sobie z tymi zadaniami? W ramach akcji „Przygodowe Lato z biblioteką” filia nr 3 w Ocicach zorganizowała warsztaty fotograficzne dla dzieci.

- reklama -

Na początku warsztatów młodzi adepci fotografii poznali podstawowe terminy takie jak przesłona, migawka, kadrowanie czy światło. Omówiono także w skrócie historię fotografii i istotną rolę, jaką odgrywa ona w dzisiejszych czasach. Poruszono także temat na czasie, czyli fotografię wakacyjną.

Głównym punktem warsztatów były jednak zajęcia praktyczne. Dzieci miały za zadanie m.in. sfotografować zjeżdżalnię na pobliskim przyszkolnym podwórku, tak aby ukazać jak najwięcej detali, wykonać portrety uczestników warsztatów w różnych ujęciach (cała postać, popiersie i twarz) czy zrobić zdjęcie nierzeczywiste bez użycia Photoshopa. To ostatnie sprawiło dzieciom najwięcej radości, a efektem pracy są m.in. zdjęcia przedstawiające postać chowającą się do wiaderka, olbrzymie buty czy sukienkę z kwiatka. Na koniec wspólnie wybrano najlepsze zdjęcia, a każdy uczestnik mógł liczyć na cenne wskazówki i uwagi.

Warsztaty poprowadziła Paulina Michalak – fotograf z zamiłowania oraz absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj