Pl. Zwycięstwa w Kuźni Rac. w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna

plac zwyciestwa kuznia raciborska
Plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej. Fot. npp.slaskie.pl

Do tegorocznej 21 edycji konkursu zgłoszono 42 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa.

Plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej startuje w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2020. Swoich faworytów wybierają mieszkańcy. Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem ulubionym realizacjom. Najpopularniejsza realizacja, która uzyska największą liczbę głosów publiczności, zdobędzie nagrodę internautów.

- reklama -

Likk do głosowania: npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2020. Należy przyznać punkty, zejść na dół strony, podać wynik dodawania, adres mailowy, zaakceptować udział w konkursie i po otrzymaniu maila potwierdzić swój wybór, klikając na otrzymany link.

Plebiscyt publiczności potrwa do końca sierpnia. Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Do tegorocznej 21 edycji konkursu zgłoszono 42 realizacje, które zlokalizowane są na terenie 30 gmin województwa. Większość realizacji ma charakter usługowo-edukacyjny i rekreacyjno-sportowy. Zgłoszone realizacje sprzyjają wypoczynkowi i integracji społecznej oraz aktywności rodzinnej. Mają zróżnicowaną skalę, wśród nich odnajdujemy zarówno obiekty kameralne np. podwórka – sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, jak i inwestycje komunalne np. centra przesiadkowe, trasy rowerowe lub parki miejskie. Są wśród nich zarówno obiekty i przestrzenie przebudowane, zmodernizowane jak i zupełnie nowe inwestycje.

Zzgłoszone realizacje zostaną także ocenione przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Jak co roku uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach NPP 2020 i Architektura Roku odbędzie się w okresie jesiennym, w ramach obchodów Śląskich Dni Architektury.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj