Włóczykijem być, czyli „Lata z biblioteką” w Raciborzu ciąg dalszy [ZDJĘCIA]

lato z biblioteka raciborz arboretum 1
„Lato z biblioteką” w Arboretum Bramy Morawskiej

W Arboretum Bramy Morawskiej odbyły się podchody, a w bibliotece zabawy inspirowane „Klubem Włóczykijów” Edmunda Niziurskiego.

Uczestnicy „Lata z biblioteką” zorganizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu sporo w tym tygodniu podróżowali. We wtorek wzięli udział w podchodach inspirowanych serią książek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek, a w czwartek odwiedzili „Klub Włóczykijów” Edmunda Niziurskiego.

- reklama -

Ani upał, ani plaga komarów nie odstraszyła śmiałków, którzy postanowili wziąć udział we wtorkowych podchodach w Arboretum Bramy Morawskiej. Na szlaku uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z licznymi zagadkami, ćwiczeniami gimnastycznymi czy poszukiwaniem odpowiednich patyków, które pod czujnym okiem dyrektor Arboretum Elżbiety Skrzymowskiej posłużyły do wykonania Kijków Wędrowniczków. Kiedy jedna grupa zostawiała w lesie poszlaki, druga miała okazję wysłuchać wybranych rozdziałów z książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz zagrać w grę Skarpetkowy Spinner.

W czwartek uczestnicy „Lata z biblioteką” odkrywali „Klub Włóczykijów” Edmunda Niziurskiego. Dzieci miały za zadnie m.in. ułożyć puzzle przedstawiające rynek w Pułtusku, ozdobić własnoręcznymi pracami Galerię Edmunda, rozwiązać całą masę zagadek detektywistycznych oraz odnaleźć kufer stryja Hieronima. Jak wiadomo, Kornel Kiwajłło, jeden z głównych bohaterów powieści, dostał poprawkę z geografii i w wakacje musiał się uczyć. Podobne „atrakcje” nie mogły ominąć małych czytelników w Raciborzu.

Kolejne zajęcia odbędą się 18 sierpnia (temat: „Alicja w Krainie Czarów” Lewis Carroll) i 20 sierpnia (temat: „Pan Samochodzik” Zbigniewa Nienackiego). Gościem specjalnym tych drugich będzie Joanna Dudkiewicz, która zaprosi wszystkich do wspólnego tańca. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj