Spływ kajakowy z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy [ZDJĘCIA]

Spływ kajakowy z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy

– Słońce, umiarkowany wiatr, pięknie meandrująca z dosyć szybkim nurtem rzeka, malownicze krajobrazy oglądane z kajaków i z wieży widokowej w Chałupkach, łąki, lasy, dwie wywrotki, a na zakończenie ognisko z kiełbaskami – to była niezapomniana i kapitalna przygoda – relacjonuje GCK.

26 sierpnia odbył się rodzinny spływ kajakowy rzeką Odrą. Spływ uczestnicy rozpoczęli w Chałupkach, aby go zakończyć w Zabełkowie.

- reklama -

Obszar meandrów Odry 2005 roku został zgłoszony do ochrony w ramach europejskiej sieci „Natura 2000” jako jeden z obszarów o najwyższej wartości przyrodniczej w Europie. – Rzeka Odra jest nadzwyczaj kapryśna – czasami jest niewinna i łagodna, a czasami bardzo dynamiczna, nieobliczalna i niebezpieczna. My trafiliśmy na idealną pogodę i optymalne warunki na rzece. Słońce, umiarkowany wiatr, pięknie meandrująca z dosyć szybkim nurtem rzeka, malownicze krajobrazy oglądane z kajaków i z wieży widokowej w Chałupkach, łąki, lasy, dwie wywrotki, a na zakończenie ognisko z kiełbaskami – to była niezapomniana i kapitalna przygoda spędzona z wiosłem w ręku i w wyborowym towarzystwie. Gminne Centrum Kultury w Nędzy serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom. Specjalne podziękowanie kierujemy do pana Roberta Pietrzyka oraz jego niezastąpionej załogi za opiekę, czuwanie nad naszym bezpieczeństwem i profesjonalne przygotowanie imprezy – relacjonują organizatorzy.

fot. GCK Nędza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here