Letnie zajęcia Teatrzyku Niewielkiego i Kolędników Morawskich [ZDJĘCIA]

mok krzanowice lato
Letnie zajęcia Teatrzyku Niewielkiego i Kolędników Morawskich

Były gry i zabawy teatralne, zabawy pacynkami oraz zajęcia wokalne: praca nad piosenką, ćwiczenia z dykcji i emisji głosu.

W ramach działań Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach dzieci z Teatrzyku Niewielkiego oraz należące do Kolędników Morawskich spotkały się kilkakrotnie podczas wakacji na zajęciach teatralno-wokalno-podróżniczych. Były gry i zabawy teatralne dla dzieci z młodszej grupy, zabawy pacynkami, a dla dzieci starszych zajęcia wokalne: praca nad piosenką, ćwiczenia z dykcji i emisji głosu.

- reklama -

Dwukrotnie spotkały się z instruktorką zdalnie na ZOOM-ie. Porównywały grę aktorską w spektaklu „Jaś i Małgosia” zagranym w plenerze i na scenie oraz animację lalek i animację przedmiotu. Dostrzegły, jak wielką rolę pełni gra aktorska, przestrzeń teatralna, światło w teatrze, kostiumy teatralne, dźwięk, dekoracja i rekwizyty.

– W ubiegłym roku szkolnym niestety w związku ze stanem epidemii wiele przeglądów teatralnych nie odbyło się i niestety nigdzie dzieci z Teatrzyku Niewielkiego oraz należące do Kolędników Morawskich nie pojechały na przeglądy teatralne. Pieniądze zgromadzone z nagród, występów i kolędowania wpłacone na koncie MOK Krzanowice instruktorka – Irena Hlubek – postanowiła przeznaczyć na podróże dzieci. I tak, pierwszą wycieczkę, 4 sierpnia, chętne dzieci z wyżej wymienionych zespołów miały do pięknych Zamków w Mosznej i Kamieniu Śląskim. Kolejna wycieczka, 12 sierpnia, była do Rud Raciborskich – pięknego parku, Kościoła Matki Bożej Pokornej oraz przejazdu wąskotorówką oraz Raciborza. Odbyło się zwiedzanie Zamku Piastowskiego i pobliskiego parku zamkowego – relacjonuje MOK. Nie zabrakło też spotkania na lodach w Borucinie. Na koniec zajęć dzieci otrzymały nagrody-pamiątki. Wszystko odbywało się w reżimie sanitarnym.

fot. MOK Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj