Nieszablonowe wakacje z GOK-iem Kornowac [ZDJĘCIA]

1
gok kornowac lato wakacje
Nieszablonowe wakacje z GOK-iem Kornowac

Przez dwa tygodnie sierpnia w każdej z placówek GOK-u zorganizowano różnorodne warsztaty, które zainteresowały w sumie 70 uczestników.

Lato z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kornowacu obfitowało w wiele różnorodnych atrakcji dla najmłodszych. Pomimo reżimu sanitarnego od 17 do 27 sierpnia w każdej z placówek GOK-u zorganizowano ciekawe warsztaty, które ogółem zainteresowały 70 uczestników.

- reklama -

Pierwsze warsztaty – „Sztuka ukryta w kamieniu” – odbyły się na terenie otaczającym Dom Kultury w Łańcach. Kreatywne malowanie farbami na kamieniach zaowocowało powstaniem oryginalnego zbioru niezwykłych dekoracji. Gry planszowe wróciły do łask na zajęciach „Planszówkowy zawrót głowy”. Gry zręcznościowe, szachy, warcaby, bierki itd. okazały się rozrywką dla każdego, miłą odmianą spędzenia czasu z dala od ekranu telewizora czy komputera.

Trzydniowe warsztaty teatralne w DK w Rzuchowie prowadzone przez Monikę Kubicę-Skaba zakończył pokaz dla rodziców, podczas którego młodzi adepci sztuki teatralnej zaprezentowali nowo nabyte umiejętności w samodzielnie skonstruowanych krótkich etiudach.

Drugi tydzień rozpoczęły zorganizowane w DK w Pogrzebieniu warsztaty tworzenia lampionów metodą makramy. Uczestnicy poznali tajniki znanej od starożytności sztuki wiązania sznurków. Powstały nietuzinkowe ozdoby: piękne i funkcjonalne lampiony. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty budowania z klocków LEGO. Wyjątkowe konstrukcje powstały w DK w Kobyli. Dostosowane do wieku dzieci zestawy klocków Bricks4kidz we wspaniały sposób rozwijały wyobraźnię i zdolności manualne. Możliwość samodzielnego wprowadzenia budowli w ruch była najlepszą nagrodą za trud włożony w konstrukcję.

Wisienką na torcie lata z GOKiem bezapelacyjnie okrzyknięto dwudniowe warsztaty breakdance w DK w Łańcach. Nauka podstawowych ruchów z elementami m.in. toprock, drop, power moves, freeze, footwork pod czujnym okiem Szymona Musiała dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele radości.

Po wakacjach Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu zaprasza na kontynuację warsztatów w ramach zajęć stałych.

fot. GOK Kornowac
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Zajęcia były bardzo fajne i na pewno wyślę córeczkę na ich kontynuację. Nie chcę żeby siedziała przed komputerem tylko bawiła się z rówieśnikami. W domu też zapewniam jej atrakcję, dzięki sporej ilości gier. Obecnie hitem jest u nas Bursztynowa komnata, gdzie podążamy do skarbu, po drodze pokonując różne przeszkody 🙂 Ale zwykłymi kartami czy bierkami też nie pogardzimy 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here