Kultura: on/off. Etiuda covidowa w finale Teatru Tańca

Etiuda Covidowa

Finał drugiej części projektu Kultura: on/off – TEATRU TAŃCA w formie „Etiudy covidowej” w reżyserii Manueli Krzykały to krótki spektakl zatańczony w duecie, również w formie odbić lustrzanych przez prowadzące dotychczasowe warsztaty: Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek.

Tematyka etiudy jest związana z emocjami i przeżyciami człowieka w czasie pandemii. Opowiada o przebudzeniu w nowej, niecodziennej i trudnej rzeczywistości, w której normalne funkcjonowanie i potrzeby takie jak np. dotyk czy spotkanie są zaburzone lub nawet niemożliwe. Przedstawiona zostanie emocjonalna walka wewnętrzna człowieka ze swoimi pragnieniami i słabościami zakończona spojrzeniem z nadzieją na lepsze jutro. Etiuda składa się z trzech części. Przepiękną muzykę do spektaklu finałowego skomponował Adam Jarzmik.

- reklama -

Realizacja video: Patryk Kogut, Perfect View, Michał Dyja.

Wszystkie warsztaty wprowadzające w tematykę teatru tańca i prezentujące poszczególne części finałowej choreografii do obejrzenia na kanale YouTube RCK:

cz.1 https://www.youtube.com/watch?v=Z88iDVPRBGw&t=138s

cz.2 https://www.youtube.com/watch?v=18HvhBY_RuI&t=432s

cz.3 https://www.youtube.com/watch?v=_S9EHAKcnBU&t=1791s

cz.4 https://www.youtube.com/watch?v=WmSIoPA7nME

KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury od czerwca do października w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI. Składa się on z czterech bloków tematycznych. Pierwszy to TEATR JEDNEGO AKTORA czyli monodram pt. „Szczur bezbarwny” w reżyserii Grażyny Tabor w wykonaniu Marcina Franaszka. Spektakl poprzedzą warsztaty realizowane przez Grażynę Tabor oraz Jerzego Dębinę z udziałem Aleksandry Tabor i Agnieszki Rajdy. Wprowadzą nas one w arkana pracy z ciałem i ruchem, a także w różne techniki teatralne m.in. impostacja, kompozycja scen, które można wykorzystać nie tylko w pracy aktorskiej. Drugi blok to TEATR TAŃCA w reżyserii Manueli Krzykały oraz warsztaty taneczne prowadzone przez Manuelę Krzykałę i Magdalenę Mosek, podczas których będziemy mogli nauczyć się elementów choreografii spektaklu. Motyw przewodni przedstawienia finałowego odnosi się bezpośrednio do odczuć związanych z życiem w okresie pandemii: strachu, samotności, braku kontaktu z drugim człowiekiem. Muzykę do spektaklu tworzy Adam Jarzmik. Trzecia część to TEATR DLA DZIECI, w ramach którego zrealizowany będzie bajka edukacyjna dla najmłodszych w reż. Moniki Kubicy-Skaby. Spektakl finałowy będzie prezentowany częściowo w języku angielskim i w tłumaczeniu na język migowy. Podczas warsztatów Moniki Kubicy-Skaby i Julity Bożęckiej dzieci poznają podstawy pracy w teatrze oraz stworzą elementy scenografii do spektaklu. Ponadto odbędą się warsztaty z języka angielskiego realizowane przez Edytę Mańkę, które wprowadzą młodych odbiorców w tematykę przedstawienia. Ostatnia część to WARSZTATY WOKALNE I KONCERT PIOSENKI AKTORSKIEJ. W ramach tej części będą prowadzone przez Joannę Skowyrę i Adama Jarzmika zajęcia z emisji głosu, pracy z tekstem, śpiewu zespołowego oraz z tworzenia aranży. Finalny koncert odbędzie z udziałem wokalistów RCK.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

/RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj