Miasto Racibórz zakwalifikowało się do Akademii Miast Przyszłości

raciborz rynek
Racibórz, zdjęcie archiwalne

W ramach akademii prezydent Raciborza Dariusz Polowy razem z sześćdziesięcioma innymi samorządowcami zostanie objęty profesjonalnym programem warsztatów.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zakwalifikował się do udziału w innowacyjnym programie Polskiego Funduszu Rozwoju – Akademia Miast Przyszłości. To inicjatywa wspierająca samorządy w czasie kryzysu. Program Akademii przystosowany jest do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i do nowej rzeczywistości polskich samorządów, w których pandemia wymogła potrzebę zmiany dotychczasowych planów – informuje magistrat.

- reklama -

W ramach akademii prezydent Raciborza razem z sześćdziesięcioma innymi samorządowcami zostanie objęty profesjonalnym programem warsztatów, które mają przygotować uczestników do tworzenia miasta otwartego na nowe rozwiązania, odpornego na kryzysy i gotowego sprostać nowym wyzwaniom, które tak wyraźnie ukazała wszystkim pandemia Covid-19. Jak informuje magistrat, do udziału w programie Fundusz zapraszał samorządowców z konkretnymi projektami lub pomysłami, nad którym pracują ich urzędy

Uczestnicy akademii będą mogli zainspirować się najciekawszymi praktykami z całego świata dobranymi przez ekspertów tak, aby pasowały do możliwości i potrzeb średniej wielkości polskich miast. Ważnym tematem Akademii będzie także partnerstwo publiczno-prywatne, inwestowanie w spółki zależne czy efektywne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych. Uczestnicy poznają najnowsze rozwiązania finansowe i prawne, które pozwolą zwiększyć wpływy do budżetu – na przykład zwiększając efektywność poboru opłat.

W procesie rekrutacyjnym wzięło udział ponad 70 samorządów ze wszystkich województw. Miasto Racibórz zakwalifikowało się do drugiej edycji Akademii Miast Przyszłości, która zaplanowana jest na styczeń przyszłego roku.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj