Masz pytania dotyczące koronawirusa? Zadaj je na WhatsAppie

koronawirus
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Kancelaria Premiera uruchamia specjalnego czatbota, za pomocą którego będzie można szybko uzyskać informacje związanie z epidemią koronawirusa. Wystarczyć zadań pytanie za pośrednictwem WhatsAppa. 

To zupełnie nowe rozwiązanie. Linia informacyjna, która odpowie na pytania związane z koronawirusem za pośrednictwem komunikatora WhatsApp to bezpłatna usługa, która dostarczy Ci dokładnych, wiarygodnych i aktualnych informacji o wirusie.

- reklama -

Nowy czatbot nie ma określonych godzin pracy. Pomoże Ci o każdej porze przez siedem dni w tygodniu. Możesz go zapytać o działania profilaktyczne, objawy koronawirusa, albo bieżącą liczbę zachorowań w Polsce. Czatbot bez problemu udzieli Ci tych informacji. Co więcej, opisze Ci też zalecenia odnośnie izolacji i porady związane z podróżowaniem. Obali też najpopularniejsze mity związane z chorobą.

Jak korzystać?

Korzystanie z czatbota jest bardzo proste. Jeśli nie korzystasz z aplikacji WhatsApp, zainstaluj ją na swoim telefonie. Następnie zapisz numer 532 085 575 w kontaktach i napisz wiadomość za pośrednictwem aplikacji. To wszystko – od tej pory możesz zapytać czatbot o nurtujące Cię pytanie związane z koronawirusem.

Polska jest kolejnym krajem w Europie i na świecie, który korzysta linii informacyjnej na WhatsAppie. Oprócz nas uruchomiła ją też Światowa Organizacja Zdrowia, ale też ministerstwa zdrowia w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji czy Hiszpanii.

Czatbot na temat koronawirusa został zbudowany na bazie WhatsApp Business API we współpracy z firmami Chatbotize i InfoBip. Nasze nowe rozwiązanie to całodobowy, natychmiastowy dostęp do informacji o koronawirusie. W przypadku bardziej zaawansowanych pytań, zostaniesz przekierowany do zasobów online. Czatbot ma też możliwość przełączenia do żywych konsultantów w celu uzyskania informacji spoza zakresu FAQ.

/źródło: KPRM oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj