Obiekt z Rudyszwałdu nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Grzegorz Utracki
Wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki podczas wręczenia nagród. Źródło: kadr z transmisji gali wręczenia nagród.

Ośrodek Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie otrzymał nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

Ogólnopolski Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w tak szerokim zakresie promuje najlepsze dokonania w zakresie modernizacji obiektów budowlanych i rewitalizacji obszarów. Konkurs Modernizacja Roku  nagradza i wyłania najlepszych, ale również prezentuje wszelkie działania z zakresu modernizacji, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatniego roku.

- reklama -

W finale konkursu znalazł się budynek Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie. Został on wybudowany dla społeczności lokalnej w obszarze transgranicznym przy granicy z Czechami oraz dla realizacji działalności Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, Rad – Sołeckiej i Parafialnej, świetlicy młodzieżowej oraz innych organizacji o charakterze lokalnym.

Budynek posiada 3 kondygnacje. Na parterze budynku zlokalizowano strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z biurem OSP i zapleczem socjalno – technicznym, sołtysówkę, sanitariaty zewnętrzne do obsługi imprez integracyjnych oraz pomieszczenie techniczne. Na piętrze znajduje się integracyjna sala zajęć wraz z niezbędnym zapleczem. Poddasze to duża sala spotkań, pełniąca funkcję świetlicy sołeckiej wraz z zapleczem socjalnym.

Obiekt z terenu gminy Krzyżanowice został  wyróżniony w kategorii nowe obiekty – obiekty kultury. Gala finałowa odbyła się  23 września na Zamku Królewskim w Warszawie, a nagrodę odebrał wójt gminy Grzegorz Utracki.

Budynek Ośrodka Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie
Budynek Ośrodka Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie. Fot. UG Krzyżanowice

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj