Międzynarodowy Dzień Mediacji w Raciborzu [AKTUALIZACJA]

rozmowa mediacje
Fot. freepik.com

Edukacja prawna w Raciborzu po raz pierwszy będzie tłumaczona na język migowy oraz transmitowana na żywo online.

Sąd Rejonowy w Raciborzu, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu oraz Fundacja Pl Polski Język Migowy z okazji obchodów Tygodnia Mediacji, który odbędzie się w dniach 12-16 października, zapraszają na bezpłatny otwarty wykład pt: „Mediacja w sprawach o alimenty oraz ustalenie kontaktów z dzieckiem”, który odbędzie się 15 października o godz. 17:00 w Bibliotece w Raciborzu przy ul. Jana Kasprowicza 12. Wykład poprowadzą: Ewa Kosiorowska – sędzia rodzinny, Przewodnicząca Wydziału III Rodzinnego i Nieletnich oraz Wiceprezes Sądu Rejonowego w Raciborzu, Natalia Lewandowska-Fac – radca prawny i mediator oraz Agnieszka Wojtas-Beleć – mediator.

- reklama -

Będzie on miał formułę hybrydową. Odbędzie się zarówno stacjonarnie, jak i online. Na to spotkanie obowiązują wcześniejsze telefoniczne zapisy w Dziale Promocji Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Ryszarda Kincla w Raciborzu pod nr telefonu 0324153724 wew. 23. W celu zapewnienia bezpiecznego dystansu dla wszystkich uczestników liczba miejsc jest ograniczona. Wykład będzie dostępny również podczas transmisji online na oficjalnym profilu Sądu na Facebooku: www.facebook.com/sadrejonowyraciborz.

Wykład będzie dostępny również dla osób głuchych i słabosłyszących, na język migowy przetłumaczy go Monika Folwarczny – biegły sądowy, tłumacz języka migowego T-2 PJM i SJM, Prezes Fundacji Pl Polski Język Migowy.

Mediacja jest tania, poufna, szybka i dobrowolna, mniej stresująca i mniej formalna niż proces w sądzie. W rozwiązaniu sporu pomaga bezstronny mediator. Jest zalecana w większości sporów: cywilnych, rodzinnych, gospodarczych, rówieśniczych i karnych. Co najistotniejsze – ugoda zawarta przed mediatorem po jej zatwierdzeniu przez Sąd, podlega wykonaniu tak jak orzeczenie sądu. Mediacja jest wciąż za mało docenianym alternatywnym sposobem rozwiązywania sporów, dlatego sąd i mediatorzy wciąż podejmują starania w celu jej promocji. W tym roku z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną postawiono nacisk na promocję medialną oraz promocję online.

W prasie zostanie przeprowadzona jednorazowa akcja „Poznaj swojego mediatora” po to, aby przybliżyć sylwetki mediatorów, którzy są dla większości osób bezimienni, aby w ten sposób przekonać do skorzystania z pomocy mediatora. Odbędą się również radiowe i telewizyjne wywiady z mediatorami i sędziami.

Szczegóły znajdują się na liście wydarzeń na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Raciborzu: www.raciborz.sr.gov.pl na podstronie DLA INTERESANTÓW – MEDIACJE I MEDIATORZY, na profilu sądu na Facebooku: @sadrejonowyraciborz oraz na profilach współorganizatorów.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj