Raciborscy policjanci wygłaszali komunikaty z radiowozów

1
koronawirus policja
Fot. KPP Racibórz

Podczas interwencji policjant może ukarać mandatem w wysokości 500 zł, zastosować pouczenie lub skierować wniosek do sądu.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa raciborscy policjanci od soboty 10 października egzekwują wprowadzone nakazy i obostrzenia.

- reklama -

Każdego dnia policjanci na terenie całego powiatu raciborskiego reagują na przypadki naruszenia prawa. Prowadzą też działania profilaktyczne polegające na informowaniu napotkanych osób, które się nie stosują do zaleceń, o konsekwencjach prawnych i zdrowotnych. 17 października dodatkowym działaniem mundurowych było również przekazywanie z radiowozów komunikatów o najskuteczniejszych metodach walki z pandemią, tj. przestrzeganiu dystansu społecznego, zasłanianiu ust i nosa w przestrzeni publicznej, sklepach i środkach transportu zbiorowego oraz częstej dezynfekcji rąk.

– Przypominamy, iż od soboty 10 października wszyscy mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które mają przy sobie zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność. Wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla ludzi świadomie łamiących przepisy! Pamiętajmy – zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych – podkreślają policjanci.

Podczas interwencji policjant może ukarać mandatem w wysokości 500 zł, zastosować pouczenie lub skierować wniosek do sądu. W skrajnych sytuacjach sprawy mogą być kierowane do sanepidu. Forma zakończenia interwencji należy do indywidualnej oceny funkcjonariusza, który podjął kontrolę.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. A ile mandatów wystawili za nie sprzątanie wiat przystankowych, dróg i chodników?
    W Chinach jak się pojawia ognisko o od razu jeżdzą i dezynfekują. A u nas tylko mandaty dla zdrowych mieszkańców

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here